Labrīt

Zināmi pirmie oficiālie parlamenta vēlēšanu rezultāti Bulgārijā

Labrīt

«Dadzim-60»: Kad bisei obligāti ir jāizšauj, bet tā neizšauj

Francijas «Penelopgeitā» tiesas priekšā stājas Fijona sieva

Francijas «Penelopgeitā» tiesas priekšā stājas Fijona sieva

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Francijā otrdien, 28.martā, tiesas priekšā stāsies prezidenta amata kandidāta Fransuā Fijona sieva Penelope. Izmeklētāji uzskata, ka Penelope Fijona un divi viņas bērni ilgus gadus ir bijuši fiktīvi nodarbināti parlamentā, par to kopumā saņemot aptuveni 700 000 eiro. Tāpat prezidenta amata kandidāts un viņa kundze tiek turēti aizdomās par dokumentu viltošanu. Pats Fijons, kura popularitātes reitingi ir ievērojami kritušies, nomelnošanas kampaņā apsūdz pašreizējo Francijas prezidentu Fransuā Olandu.

Vien četras nedēļas ir atlikušas līdz brīdim, kad Francijas vēlētāji dosies pie balsošanas urnām, lai ievēlētu nākamo valsts prezidentu. Taču vairākus no vadošajiem kandidātiem joprojām vajā dažādas juridiskas problēmas.

Izmeklētāji apgalvo, ka Fijona Lielbritānijā dzimusī sieva Penelope un divi no pieciem bērniem ir iecelti amatos, kuri reāli nepastāv.

10 gadu laikā ar šādas shēmas palīdzību esot saņemti aptuveni 700 000 eiro. Pats Fijons jebkādus pārkāpumus ir noliedzis, jo Francijas likumdošana neliedz likumdevējiem nodarbināt radiniekus, turklāt gan viņa sieva, gan bērni apgalvo, ka savus pienākumus esot pildījuši godprātīgi. Arī daļa no algas, kas vēlāk pārskaitīta atpakaļ uz vecāku bankas kontu, esot bijusi gan maksa par savulaik kāzām saņemto aizdevumu, gan par dzīvokļa īri un kabatasnaudu.

Jau februārī Fijons paziņoja, ka gadījumā, ja tiesneši atradīs pietiekami stingrus pierādījumus, viņš no prezidenta cīņas izstāsies. Taču vēlāk viņš šo domu atmeta, izvēli atstājot vēlētāju ziņā un uzbrūkot gan presei, gan tieslietu sistēmai, gan valdībai, apsūdzot viņus "raganu medībās".

Neapskaužamā situācijā ir nonākusi arī Fijona sieva Penelope, kuras vārds jau iedots visai šai skandālu sāgai. Proti, franču presē šis skandāls tiek dēvēts par “Penelopgeitu”. Penelopei Fijonai otrdien paredzēts ierasties tiesā, lai sniegtu savus skaidrojumus.

Gadījumā, ja viņas vaina tiks apstiprināta, arī pret viņu var uzsākt formālu izmeklēšanu.

Kā norāda izdevums “Journal du Dimonche”, Penelope Fijona esot ļoti nopietni gatavojusies savai aizstāvībai, cenšoties nepieļaut sava vīra kļūdas. Visticamāk, ka vislielākā uzmanība tiks pievērsta publisko līdzekļi nepareizai izmantošanai, tieši atrodoties parlamentārās palīdzes amatā. Francijas prese arī noskaidrojusi, ka, darbojoties izdevumā “La Revue des Deux Mondes”, Fijona sieva divu gadu laikā algā saņēmusi vairāk nekā 100 000 eiro, taču patiesībā uzrakstījusi tikai divus rakstus, slēpjoties aiz pseidonīma “Pauline Camille”.

Tā vien likās, ka tieši pirms nedēļas Fijona un viņa sievas problēmas padziļinājās vēl vairāk, finanšu prokuroriem paplašinot izmeklēšanas traktējumu līdz apzinātai krāpšanai un datu viltošanai.

Proti, tiek izmeklēts, vai Fijons un viņa sieva nav apzināti viltojuši dokumentus, lai mēģinātu attaisnot milzīgo līdzekļu nelietderīgu izmantošanu. Advokāti gan norāda, ka šādām apsūdzībām nav nekādu pierādījumu.

Konservatīvo spēku kandidāts Fijons un viņa komanda šajās dienās atkārtoti paziņojuši, ka Olands pret viņu ir izvērsis nomelnošanas kampaņu, pieļaujot iespēju, ka valdība varētu būt noklausījusies viņa telefonsarunas.

Jau pagājušajā nedēļā Fijons pieļāva, ka ir izveidota īpaša slepena šūniņa, kura nopludina informāciju par viņu. Viens no Fijona tuvākajiem līdzgaitniekiem - Eriks Čiotti - gan norādījis, ka viņam personiski neesot nekādu pierādījumu, kas apstiprinātu izskanējušās apsūdzības.

Kritikai Fijonu nedēļas nogalē pakļāvusi arī galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna, paziņojot, ka Fijons ir cilvēks, kurš ļoti mīl naudu. Tas esot pretrunā ar to tēlu, kuru pats Fijons cenšoties uzburt. Līdzīgus epitetus Lepēna, kura pati, starp citu, tiek apsūdzēta Eiropas Parlamenta līdzekļu neatļautā izmantošanā, veltījusi arī otram savam sīvākajam konkurentam, bijušajam ekonomikas ministram Emanuelam Makronam, apsūdzot viņu par pakļaušanos privātajām un korporatīvajām interesēm. Taču atšķirībā no Fijona, kura reitingi turpina kristies, Makrona popularitāte ir pieaugusi, un tiek prognozēts, ka tieši viņš varētu uzvarēt Lepēnu vēlēšanu otrajā kārtā.

Bet tikmēr Olands paziņojis, ka viņa pilnvaru termiņa pēdējā misija būs nodrošināt to, lai pasaulē un īpaši Francijā neuzvar populisms, nacionālisms un ekstrēmisms. Šādu viedokli Olands paudis, dodoties savā pēdējā lielākajā ārvalstu ceļojumā uz Indonēziju un Malaiziju. Uzrunājot prestižās Singapūras konferences dalībniekus, Olands norādījis, ka populisma noliegšana nav tikai prezidenta uzdevums, bet arī katra pilsoņa un amatpersonas pienākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti