Francijas parlaments galīgajā lasījumā atbalsta viendzimuma pāru laulību legalizēšanu

Francijas parlamenta apakšpalāta otrdien otrajā un galīgajā lasījumā atbalstīja ārkārtīgi pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas viendzimuma pāriem atļaus precēties un adoptēt bērnus.

Par likumprojekta apstiprināšanu nobalsoja 331 likumdevējs, bet pret balsoja 225 deputāti.

Pirmajā likumprojekta lasījumā februārī par to nobalsoja 329 deputāti, bet pret - 229.

Viendzimuma laulību legalizācija ir izsaukusi dalītu Francijas sabiedrības reakciju. Likumprojektam ir gan atbalstītāji, gan pretinieki, un, tuvojoties noslēdzošajam balsojumam, spriedze abu pušu starpā pieaugusi ik dienas.

Gandrīz ik dienu Parīzē un citās Francijas pilsētās notiek protesti, un ielās valdošā spriedze bijusi jūtama arī parlamenta apakšpalātā, kur naktī uz piektdienu debates par viendzimuma laulību legalizēšanu pārauga nekārtībās, kuru laikā deputāti lika lietā arī dūru spēku.

Vairāki politiķi saņēmuši arī personiskus draudus par atbalstu viendzimuma laulību legalizēšanai, un cilvēktiesību aizstāvju grupas ziņojušas, kas pieaudzis arī uzbrukumu skaits homoseksuāļiem. Tostarp divi nopietni uzbrukumi notikuši Parīzē, pamudinot policiju pastiprināt drošības pasākumus.

„Tiek darīts viss iespējamais, lai identificētu vainīgos un sauktu viņus pie atbildības,” uzsvēra Parīzes policijas prefekts, piebilstot, ka šos uzbrukumus, kas notika naktī no 6. uz 7.aprīli, bez šaubām izraisījuši homofobiski uzskati.

Arī otrdien Parīzē un citviet Francijā demonstrācijas plāno gan homoseksuāļu tiesību aizstāvji, gan likumprojekta pretinieki.

Viendzimuma laulību legalizācija ir viens no Francijas prezidenta Fransuā Olanda priekšvēlēšanu solījumiem.

Jau tagad Francijā viendzimuma pāri var reģistrēt partnerattiecības, tomēr sociālisti nolēma legalizēt homoseksuāļu laulības un ļaut geju un lesbiešu pāriem adoptēt bērnus.

Jaunais likums stāsies spēkā, kad to būs parakstījis prezidents un tas būs publicēts oficiālajā laikrakstā.

Opozīcijas partijas gan cer šo soli aizkavēt, apstrīdot likumu Francijas Konstitucionālajā padomē, tomēr valdība ir pārliecināta, ka opozīcijai tas neizdosies, jo likumprojektā juridiski vāju vietu neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti