Francijas parlaments atsāks darbu samazinātā sastāvā

Francijā ceturtdien, 19. martā, darbu atsāks nacionālais parlaments. Koronavīrusa izplatības dēļ darbā ieradīsies vien neliela daļa no parlamentāriešiem, lai spriestu par dokumentiem un likumiem, kas saistīti tieši ar vīrusa izplatības ierobežošanu.

Uz sanāksmi sanāks arī Francijas senāts, kuram būs jālemj par vietējo pašvaldību vēlēšanu otrās kārtas atlikšanu.  

Tā kā pašlaik Francijas parlamentā saslimšana ar Covid-19 ir konstatēta 18 parlamenta deputātiem un diviem senatoriem, parlaments darbu atsāks ierobežotā sastāvā.

Francijas parlaments atsāks darbu samazinātā sastāvāUģis Lībietis

  Tas nozīmē, ka ārkārtas dokumentus par koronavīrusa epidēmiju, piemēram, apspriedīs tikai parlamenta un senāta spīkeri, kā arī politisko grupu vadītāji. Tādējādi tiks ievēroti visi drošības pasākumi, kā arī saglabāts politiskais līdzsvars.

  Sanāksmes laikā tiks spriests par finanšu likumprojektu krīzes pārvarēšanai, savukārt senāts spriedīs par likumprojektu, kas ļautu uz jūniju atlikt pašvaldību vēlēšanu otro kārtu, pagarinot pašreizējo deputātu pilnvaru termiņu.

  Šajā krīzes laikā parlamentā balsošana par likumprojektiem notiks īpašā veidā, politisko grupu vadītājiem balsojot visu grupas deputātu vārdā; kā ir paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons, likumu pieņemšanai ir jānotiek raiti.

  Pašlaik saslimušo skaits Francijā ir pietuvojies astoņiem tūkstošiem, bet dzīvību ir zaudējuši 175 cilvēki.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti