Francijas lauksaimnieki turpina bloķēt ceļus

Fermeri Francijā turpina bloķēt satiksmi pie Vācijas un Spānijas robežām, lai protestētu  pret, viņuprāt,  negodīgu pārtikas produktu konkurenci. Protesta mērķis ir apturēt ārvalstu produktu iekļūšanu valstī.  

Ar ievestajiem lētajiem piena un gaļas produktiem neapmierinātie lauksaimnieki ar traktoriem nobloķējuši sešus ceļus, kas savieno Franciju un Vāciju. Savukārt uz ceļa pie Spānijas robežas fermeri draudējuši izkraut gaļu un augļus, kas paredzēti Francijas patērētājiem.

Visām vieglajām automašīnām un Francijas kravas pārvadātājiem  protestētāji ļauj turpināt ceļu. Kopumā ceļu blokādēs iesaistījušies vairāk nekā tūkstoš lauksaimnieku.

Līdz ar zemāku gaļas patēriņu, pieprasījuma samazināšanos no Ķīnas un Krievijas aizliegumu importēt pārtiku no Eiropas Savienības Francijas valdība paredz, ka vismaz desmit procentiem Francijas lauksaimnieku draud bankrots.

Lai gan pagājušajā nedēļā valdība paziņoja par  600 miljonu eiro vērtu pasākumu kopumu fermeru atbalstam, zemnieku protestus ar to neizdevās pārtraukt.       

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti