Francijas lauksaimnieki protestē; bloķēti ceļi un iecienītākie tūrisma mērķi

Francijas lauksaimnieki, lai pievērstu valdības uzmanību piena un gaļas cenu kritumam, daudzviet Francijā ir sarīkojuši protesta akcijas, neskatoties uz to, ka valdība jau trešdien bija paziņojusi par 600 miljonu eiro piešķiršanu lauksaimnieku atbalstam.

Francijas zemnieki vēl joprojām nav apmierināti ar situāciju lauksaimniecības nozarē, uzskatot, ka arī pieaugošā konkurence tos ir novedusi tuvu bankrotam, un tie ir apņēmības pilni turpināt protestēt, kā arī veikt dažādas blokādes.

Franču zemnieku protesta akcijas visā valsts teritorijā sākās pirms vairākām dienām. To  laikā lauksaimnieki liedza piekļuvi pilsētām, bloķēja lielceļus, daudzviet pilsētās ielās izgāžot arī kūtsmēslus, kā arī ierobežojot piekļuvi tūristu iecienītākajiem apskates objektiem Francijā, piemēram, Monsenmišelai.

Šādā veidā tie vēlējas pievērst uzmanību stāvoklim lauksaimniecības nozarē, uzsverot, ka šajā piena un gaļas cenu kritumā ir vainojami arī lielveikali, izplatītāji un pārtikas pārstrādes nozare, kas speciāli uzturot zemas cenas.

Pirms divām dienām zemnieki ar traktoriem un citu lauksaimniecības smago tehniku, kas kopumā bija ap pieci simti vienību, bloķēja lielceļu starp Parīzi un Francijas ziemeļu daļu. Lauksaimnieku arodbiedrības FNSEA norādīja, ka protesti notikšot tik ilgi, cik būs nepieciešams, kā arī tie tikšot paplašināti, tos organizējot arī citos reģionos.

Savukārt pēc valdības vakardienas paziņojuma daudzviet Francijā zemnieki tomēr izlēma pārtraukt protestus un blokādes. Arī lauksaimnieki Francijas pilsētā Kānā, ko var uzskatīt par vienu no protesta centriem, izdzirdot par valdības atbalsta piešķiršanu zemniekiem, nekavējoties pārtrauca ceļu blokādi.

Francijas premjerministrs Manuels Valss uzsvēra, ka valdība saprot franču zemnieku bažas un viņu bailes no tā, kas varētu notikt šajā nozarē nākotnē, taču viņš norādīja, ka saprotot arī zemnieku vēlmi turpināt strādāt kā līdz šim.

Tomēr ne visi zemnieki bija gatava padoties pēc valdības paziņojuma par 600 miljonu eiro atbalsta piešķiršanu zemkopībai un solījumu par nodokļu nomaksas atvieglojumiem. Tā piemēram, lauksaimnieku arodbiedrība FNSEA uzskata, ka Francijas valdības piedāvātais atbalsts lauksaimniekiem nav pietiekams, jo šī atbalsta programma ir vērsta uz īstermiņa pasākumiem, nedomājot par risinājumu ilgtermiņā, kā sakārtot aizvien pieaugošās problēmas zemkopības nozarē.

Daudzi no viņiem tālāk devās uz Francijas dienvidiem, lai bloķētu vai vismaz mēģinātu pēc iespējas vairāk samazināt piekļuvi Lionas pilsētai, izvietojot traktoru blokādi uz vairākiem lielceļiem, kas ved uz šo pilsētu. Zemnieki ir apņēmušies uzturēt blokādes līdz pusnaktij.

Aptuvenais zemnieku skaits, kas šomēnes visā Francijā ir piedalījušies šajos protestos, ir aptuveni ap 12 000 lauksaimnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti