Francijas galēji labējai politiķei Lepēnai atņem EP deputātes imunitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Eiropas Parlaments (EP) šonedēļ atcēla imunitāti no Francijas ievēlētajai deputātei Marinai Lepēnai. Līdz ar to Francijas tiesībsargājošās iestādes tagad var izmeklēt un, iespējams, saukt pie atbildības Lepēnu par to, ka viņa ir salīdzinājusi musulmaņu reliģiskās lūgšanās Francijas ielās ar nacistu okupāciju. Par deputātes imunitātes atcelšanu nobalsoja pārliecinošs eiroparlamentāriešu vairākums.

Incidents, par kuru Lepēnu varētu saukt pie atbildības, notika 2010. gada decembrī. Kādā priekšvēlēšanu pasākumā viņa salīdzinājusi musulmaņu reliģiskās lūgšanās Francijas ielās ar laiku, kad Franciju okupēja nacisti. Šāds salīdzinājums daudziem šķita aizvainojošs. Tomēr Francijas prokuratūra līdz šim nav varējusi pilnībā izmeklēt šo lietu, jo Lepēnai bija EP deputātes imunitāte.

Otrdien Strasbūrā Lepēnas deputātes imunitāte tika atcelta. Par to nobalsoja vairums eiroparlamentāriešu. „Atbalsts bija gandrīz vienbalsīgs, izņemot galēji labējos deputātus un, protams, arī Lielbritānijas Neatkarības partiju. Viņi visi balsoja kopā ar Lepēnu,” pēc balsojuma konstatēja EP deputāts no Lielbritānijas, pirmais britu musulmanis EP Sadžads Heidress Karims.

Viņš uzskata, ka Lepēnai nevajadzētu slēpties aiz EP deputātes imunitātes, ja jau viņa tik asi ir kritizējusi Eiropas Savienību un ir aicinājusi Franciju no tās izstāties. „Francijas tiesībsargājošās iestādes uzskata, ka saskaņā ar Francijas likumiem viņiem ir jāveic izmeklēšana, bet bija nepieciešama mūsu piekrišana. Mēs sacījām, ka mēs netraucēsim šai izmeklēšanai. Mēs tikai ļaujam tiesu un izmeklēšanas sistēmai strādāt un neko vairāk,” norāda Karims.

Pret Lepēnas izdošanu kriminālvajāšanai Francijā bija viņas sabiedrotais, eiroparlamentārietis Bruno Gollnišs. Pirms parlamenta balsojuma viņš iebilda, sakot, ka lemjot par šo jautājumu, Lepēnas viedoklis netika uzklausīts. „Pirms mēs balsojam, es gribētu teikt, ka šis jautājums netika izdebatēts plenārsēdē un Marinai Lepēnai nav bijis iespējams izteikt savu viedokli visu deputātu priekšā. Viņa nav varējusi sevi publiski aizstāvēt, tādēļ šis plikais balsojums vairāk atgādina Padomju Savienību nevis kārtību, kas būtu šī Parlamenta cienīga,” kritisks bija Golnišs.

Tomēr sēdes vadītājs norādīja, ka visām debatēm bija jānotiek tikai attiecīgajā Parlamenta komitejā, kas sagatavoja ziņojumu par Lepēnas izdošanu. Jau iepriekš stāstījām, ka ziņojuma autore, zviedru deputāte Vikstrēma sūdzējās, ka Lepēna viņu ignorē un atsakās pat satikties.

Pati Lepēna apgalvo, ka ar šo balsojumu pret viņu vēršas EP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti