Francijas ekspremjers Valss pretendēs uz Barselonas mēra amatu

Francijas bijušais premjerministrs Manuels Valss pretendēs uz Spānijas apgabala Katalonijas galvaspilsētas Barselonas mēra amatu. Paziņojumā par savas kandidatūras izvirzīšanu viņš pauda atbalstu Spānijas vienotībai.

"Separātistu kustība Barselonu noveda nenoteiktības krustcelēs. Šī problēma nevar tikt atrisināta no neitralitātes pozīcijas. Viens no neatkarības centienu rezultātiem bija tūkstošiem uzņēmumu došanās prom, kas radīja zaudējumus ekonomikai un reģiona tēlam un samazināja darba vietu skaitu. Pilsēta jāpārvalda, lai risinātu tās problēmas," teica Barselonas mēra amata kandidāts Manuels Valss.

Valss uzrunā katalāņu valodā Barselonas vecpilsētā norādīja, ka viņam vienmēr bijusi intīma un pastāvīga saikne ar Katalonijas galvaspilsētu. Tā ir viņa dzimtā pilsēta, un arī viņa tēvs ir katalānis.

Savukārt vietējie žurnālisti norāda, ka Francijas ekspremjers Katalonijas politiskajos procesos iesaistījās jau pagājušajā gadā un aktīvi aģitēja pret katalāņu separātistu ieceri atdalīties no Spānijas.

Pilsētas mēra vēlēšanas paredzētas nākamā gada 26.maijā, un Valsa kandidatūru varētu atbalstīt centriskā partija "Pilsoņi". Tomēr viņam būs grūti konkurēt ar populāro pašreizējo Barselonas vadītāju Adu Kulau, un kreisi noskaņotajiem pilsētas iedzīvotājiem varētu būt iebildes pret Valsa stingro nostāju iekšlietu jautājumos.

Pret viņa kandidatūru izteicies arī separātistu līderis un bijušais Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karless Pudždemons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti