Francijas ārlietu ministrs: Laiks mazināt spriedzi Krievijas un Eiropas attiecībās

Ir pienācis laiks mazināt spriedzi attiecībās starp Krieviju un Eiropu, tā pirmdien vizītes laikā Maskavā paziņoja Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns. Maskava savukārt atbildēja, ka attiecību uzlabošana ir „iespējama un nepieciešama”.

Pēdējos gados attiecībās valda spriedze pēc tam, kad Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimu, kā arī iesaistījās karā Ukrainas austrumos. Francijas ārlietu ministrs gan piebilda, ka vēl nav pienācis laiks atcelt pret Krieviju ieviestās sankcijas.

ĪSUMĀ:

 • Francijas un Krievijas ārlietu un aizsardzības ministri pirmo reizi 5 gadu laikā tiekas 2+3 formātā.
 • Francijas ārlietu ministrs: Ir pienācis laiks strādāt pie neuzticības mazināšanas starp Krieviju un Eiropu.
 • Krievijas ārlietu ministrs: Progress saišu atjaunošanā ir gan „iespējams”, gan „nepieciešams”.
 • Francijas ministrs: Ir pāragri atcelt pret Maskavu ieviestās sankcijas par Krimas aneksiju.

Pirmdien Francijas un Krievijas ārlietu un aizsardzības ministri pirmo reizi pēdējo piecu gadu laikā tikās tā dēvētajā 2+2 formātā. Tas bija apturēts pēc tam, kad Krievija 2014. gadā anektēja Krimu un sākās karš Ukrainas austrumos.

Francijas ārlietu ministrs: Laiks mazināt spriedzi Krievijas un Eiropas attiecībāsGints Amoliņš

  Tagad Ukrainā ir jauns prezidents Volodimirs Zelenskis, un aizvadītajā nedēļas nogalē Krievija un Ukraina apmainījās gūstekņiem – 35 no katras puses. Eiropas valstis un Eiropas Savienība atzinīgi novērtēja gūstekņu apmaiņu un aicināja to izmantot kā iespēju, lai spertu tālākus soļus uz konflikta atrisināšanu.

  Kopīgajā preses konferencē ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns paziņoja, ka ir pienācis laiks mazināt spriedzi attiecībās ar Krieviju.

  „Ir pienācis laiks, ir pienācis pareizais laiks, lai strādātu pie neuzticības mazināšanas starp Krieviju un Eiropu. Tām būtu jābūt stratēģiskiem un ekonomiskiem partneriem, un vēl jo vairāk tādēļ, ka ir daudz saišu, kas mūs vieno,” paziņoja Žans Īvs Ledriāns.

  Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs atbildēja, ka progress saišu atjaunošanā ir gan „iespējams”, gan „nepieciešams”.

  Francijas ārlietu ministrs komentēja arī nedēļas nogalē notikušo Krievijas un Ukrainas gūstekņu apmaiņu. Ledriāns teica, ka tas radījis „iespēju” Ukrainā nodrošināt mieru un liecina par labu gribu, kas jānostiprina.

  Vienlaikus viņš uzsvēra - ir pāragri atcelt pret Maskavu ieviestās sankcijas par Krimas aneksiju un prokremlisko kaujinieku atbalstīšanu Austrumukrainā. 

  Francija prezidents Emanuēls Makrons, kurš uzreiz pēc ievēlēšanas amatā bija visai stingri noskaņots pret Krieviju, pēdējā laikā aizsācis diplomātiskus pūliņus mazināt saspīlējumu starp Eiropu un Maskavu.

  Pagājušajā mēnesī Makrons tikās ar Putinu Francijā, abi svētdien telefonsarunā apsprieda notikušo gūstekņu apmaiņu kā soli uz mieru. Makrons arī paziņojis par drīzu samitu tā dēvētā Normandijas četrinieka formātā, kurā ietilpst Ukraina, Krievija, Francija un Vācija. Konkrēts datums gan vēl nav noteikts.

  Tikšanās mērķis būtu iedvest jaunu dzīvību Minskas vienošanos izpildē, kuras mērķis ir izbeigt karu Ukrainas austrumos. Analītiķi vērtē, ka Markons cenšas uzņemties vadošo lomu jautājumā par Eiropas attiecībām ar Krieviju, izmantojot iespēju, kad Vācija un Lielbritānija ir aizņemtas ar iekšpolitisko izaicinājumu risināšanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti