Francijā vairākās skolās ar Covid-19 inficējušies 70 cilvēki

Vien nedēļu pēc tam, kad Francijā durvis vērušas trešdaļa skolu, atklāti 70 ar mācību iestādēm saistīti Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Septiņas skolas Francijas ziemeļu daļā tagad slēgtas. Nav gan zināms, vai inficētie bijuši darbinieki vai bērni. Varasiestādes izsver, vai pieņemts pareizs lēmums ļaut skolēniem atsākt mācības. No vienas puses, pakāpeniski būtu jāatgriežas ierastajā ritmā. Tas vajadzīgs gan vecākiem, kuri vēlas atgriezties darbā, gan bērniem, kuriem svarīga kvalitatīva izglītība. No otras puses, jāizsver drošības riski, ņemot vērā, ka cīņa ar vīrusu nav galā. Pret soli atsākt mācības klātienē bijuši vairāku simtu pilsētu mēri.

"Manuprāt, izglītības ministra nodomi balstīti uz ekonomiskiem, nevis ar izglītību saistītiem apsvērumiem. Tādēļ es esmu par mācību sākuma atlikšanu līdz septembrim.

Šo situāciju var risināt arī citādi, piemēram, piedāvājot aukles tiem vecākiem, kuriem jāatgriežas darbā. Bet izglītības sektora nolikšana ķīlnieka lomā par labu ekonomikai ir slikta, negodīga ideja," komentēja Sentetjēnas mērs Gaels Perdjū.

Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma mācības atsāk arī daļa skolēnu Portugālē. Tāpat kā Francijā, tur visiem obligāti jāizmanto aizsarglīdzekļi un regulāri jādezinficē rokas. Arī mācību grafiki pielāgoti tā, lai skolēni, cik vien iespējams, mazāk pārvietotos. Daudzi skolēni ar prieku satiek klasesbiedrus un atsāk mācības klātienē. Bet arī portugāļi uz ierobežojumu mīkstināšanu raugās ar aizdomām.

"Iespējams, pienācis laiks atgriezties skolās, bet mēs uzskatām, ka Izglītības ministrija rīkojas vieglprātīgi," sacīja Nacionālās skolotāju federācijas pārstāvis Mario Nogeira.

Mācības klātienē atsāktas arī citās Eiropas valstīs. Piemēram, Austrijā šonedēļ skolās un bērnudārzos atgriežas aptuveni 800 tūkstoši audzēkņu. Mācības notiks maiņās. Daļa bērnu klātienē mācīsies nedēļas pirmajā pusē, daļa - otrā.

Vienlaikus varasiestādes uzmanīgi seko līdzi situācijas attīstībai. Ja vīruss izplatīsies skolēnu vidū, kā tas noticis Francijas skolās, iespējams, nāksies atgriezties pie stingrākiem ierobežojumiem.

 KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti