Francija un vairākas citas ES valstis atver Covid-19 dēļ slēgtās robežas

Francija un vairākas citas Eiropas Savienības dalībvalstis pirmdien, 15. jūnijā, atver Covid-19 pandēmijas dēļ slēgtās robežas. Tiek atcelti arī citi pulcēšanās un uzņēmumu darbības ierobežojumi.  

“No šodienas visa Francijas teritorija - izņemot Majotu un Francijas Gviānu, kur infekcija joprojām izplatās, tiek iekļauta tā dēvētajā zaļajā zonā. Tas ļaus atsākt darbu arī kafejnīcām un restorāniem. No šodienas atkal būs iespējams pārvietoties starp Eiropas valstīm, bet no 1. jūlija mēs varēsim ceļot uz valstīm ārpus Eiropas, kur pandēmija tiek kontrolēta,” paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons.  

Uzrunā valsts iedzīvotājiem Makrons solīja, ka jau pēc nedēļas darbu varēs atsākt izglītības iestādes. Tomēr cilvēkiem arī turpmāk būs jāievēro sociālā distancēšanās un citi profilakses pasākumi.

No pirmdienas iekšējās robežas atver arī Somija, Islande, Šveice un citas valstis. Somijā brīvi varēs iebraukt sešu reģiona valstu - tai skaitā  Latvijas, Lietuvas un Igaunijas - iedzīvotāji, un viņiem nebūs jāievēro karantīnas režīms.

Savukārt  Islandē noteikta stingrāka ieceļotāju pārbaude – visiem ienākošo avioreisu pasažieriem jāveic Covoid-19 tests vai divas nedēļas jāievēro karantīnas režīms.

Lidostā ir uzbūvētas desmit kabīnes, kur vienā dienā iespējams pārbaudīt 2 tūkstošus pasažieru. 

Savukārt pēc nedēļas robežas šķērsošanas ierobežojumus atcels arī Spānija.

KONTEKSTS:

No 15. maija Baltijas valstis atvēra robežas – ir atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. No 12. jūnija tām pievienojās Polija, atverot robežu ar Lietuvu.   

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti