Francija un Lielbritānija sola pastiprināt cīņu pret migrantu plūsmu pār Lamanša šaurumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Francija un Lielbritānija apņēmušās pastiprināt centienus atturēt migrantus no Lamanša šauruma šķērsošanas laivās, kā arī bargāk vērsties pret cilvēku kontrabandistiem. Tas noticis pēc tam, kad trešdien 27 cilvēki gāja bojā Lamanšā, mēģinot aizkuģot no Francijas uz Lielbritāniju. Pēdējā gada laikā strauji pieauguši migrantu mēģinājumi nelikumīgi nokļūt britu salās.

Vismaz 27 cilvēki noslīkuši, ar piepūšamo laivu mēģinot šķērsot Lamanša šaurumu. Negadījums noticis netālu no Francijas ziemeļu piekrastes, kad apgāzās piepūšamā laiva, kurā atradušies 34 cilvēki. Upuru vidū ir piecas sievietes un bērns.

Izmeklē traģēdijas cēloņus

Iepriekš tika ziņots par 31 bojāgājušo, bet vēlāk Francijas varasiestādes apstiprināja mazāku upuru skaitu.

Starptautiskā Migrācijas organizācija paziņojusi, ka tas ir lielākais vienā incidentā bojāgājušo migrantu skaits Lamanšā kopš 2014. gada, kad tā sāka uzraudzīt jūrasceļu.

Vismaz divi laivas pasažieri ir izglābti. Francijas un Lielbritānijas operatīvie dienesti jūrā un no gaisa turpina meklēšanas un glābšanas operāciju, lai mēģinātu atrast vēl kādu izdzīvojušo.

Francija un Lielbritānija sola pastiprināt cīņu pret migrantu plūsmu pār Lamanša šaurumu
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Franču mediji vēsta, ka laivas apgāšanās iemesls varētu būt sadursme ar konteinerkuģi. Varasiestādes to neapstiprina.

Notikušo trešdien vakarā telefonsarunā apsprieduši Francijas prezidents Emanuels Makrons un Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons.

Makrons solīja, ka Francija neļaus Lamanšam kļūt par "kapsētu", un sarunā ar Džonsonu mēģināja vienoties par cīņas pastiprināšanu pret cilvēku kontrabandu.

Francijas premjerministrs Žans Kastekss ceturtdien ir sasaucis valdības krīzes sanāksmi, lai apspriestu incidentu.

Reakcijai jābūt starptautiskai un koordinētai

Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns sacīja, ka šī traģēdija skar visu Eiropu, tāpēc migrantu plūsmas apturēšana neesot jāuzkrauj tikai uz Francijas pleciem.

“Reakcijai jābūt starptautiskai, koordinētai un ļoti bargai, lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanos. Mums ir daudz jāizdara, lai nepieļautu cilvēku došanos laivās pāri Lamanšam.

Mums ir jāsadarbojas ar Vāciju, ar beļģu draugiem un mūsu britu partneriem. Mums ir jācīnās pret cilvēku kontrabandistiem tāpat, kā mēs cīnāmies pret teroristiem,” sacīja ministrs.

Arī britu premjers Džonsons paziņoja, ka no runām ir jāķeras pie darbiem un jāpastiprina cīņa pret cilvēku kontrabandistiem, kuri iedzīvojas uz izmisušu cilvēku rēķina.

“Šī nelaime apliecina, cik bīstami ir šķērsot Lamanša šaurumu šādā veidā. Tā arī parāda, cik svarīgi ir izskaust biznesa modeli, ko gangsteri izmanto, lai sūtītu cilvēkus jūrā. Šis ir īstais laiks mums visiem kopā darīt visu iespējamo, lai sagrautu šīs bandas, kuras var darboties nesodītas,” Džonsons sacīja televīzijas kanālam “Sky News”.

Nāvējošs migrācijas ceļš

Šogad, nelegāli šķērsojot Lamanšu, Lielbritānijā nokļuvuši gandrīz 26 000 migrantu, kas ir trīsreiz vairāk nekā 2020. gadā. Kopumā vismaz 47 000 cilvēku ar nedrošiem peldlīdzekļiem ir mēģinājuši šķērsot šaurumu.

Lamanšs ir viens no noslogotākajiem jūrasceļiem pasaulē. To ik dienu šķērso aptuveni 500 kuģu.

Intensīvās kuģu satiksmes dēļ to uzskata par vienu no nāvējošākajiem migrācijas ceļiem. Šogad Lamanšā gājuši bojā vai bez vēsts pazuduši jau vismaz 42 migranti, liecina Starptautiskās Migrācijas organizācijas apkopotie dati. Pērn tur reģistrēja 13 bezvēsts pazudušus vai mirušus migrantus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti