Francijā turpinās Strasbūras uzbrucēja meklēšana; lietā četri aizturētie

Francijas policijai un drošības dienestu pārstāvjiem vēl joprojām nav izdevies aizturēt teroristu, kurš Strasbūrā nogalināja divus, bet ievainoja 14 cilvēkus. Tāpēc meklēšanas operācijā iesaistītas papildu kārtības sargu vienības. 

Varas iestādes izplatījušas  aizdomās turētā fotogrāfiju un informē, ka uzbrukumu sarīkoja 29 gadus vecs afrikāņu izcelsmes Francijas iedzīvotājs Šerifs Šekats. Viņš, atklājot uguni, saucis “Allahu Akbar”, tāpēc uzbrukums tiek izmeklēts kā terora akts.

Par iepriekš pastrādātiem noziegumiem, tostarp vardarbību un laupīšanu, terorists tiesāts Francijā, Vācijā un Šveicē, un radikalizējies ieslodzījuma vietā.

Prokuratūra arī informē, ka saistībā ar noziegumu Strasbūrā aizturētas četras personas, taču plašāka informācija par viņiem netiek sniegta. Arī ceturtdien būs slēgts Strasbūras Ziemassvētku tirdziņš, bet līdzīgās tirdzniecības vietās valstī  pastiprināti drošības pasākumi. 

KONTEKSTS:

Otrdien, 11. decembrī, vakarā Strasbūrā notika apšaude, kuras laikā bojā ir gājuši vismaz divi cilvēki. Aptuveni seši cietušie slimnīcā turpina cīņu par izdzīvošanu. Uzbrucējs joprojām nav notverts. Francijas policija Šekatu gatavojās aizturēt jau otrdien no rīta aizdomās par kādu zādzību. Tā kā Strasbūra atrodas pāri upei no Vācijas, ir pastiprinātas arī pārbaudes uz tiltiem, kas šajā reģionā savieno Franciju un Vāciju. Automašīnu kontrole ir izraisījusi pamatīgus sastrēgumus. Tomēr nevar izslēgt, ka vīrietis jau ir šķērsojis robežu. Tāpat policija rūpīgi pārbauda arī kājāmgājējus un vilcienus, kas kursē starp Vāciju un Strasbūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti