Pusdiena

Partijas gaida prezidenta lēmumu par nākamo premjera kandidātu

Pusdiena

Lielbritānijas premjerministri Meju gaida neuzticības balsojums

Francijā turpina meklēt uzbrucēju apšaudē pie Strasbūras Ziemassvētku tirdziņa

Francija turpina meklēt Strasbūras šāvēju

Francijā policija turpina meklēt uzbrucēju, kurš otrdienas, 11. decemra, vakarā izraisīja apšaudi Strasbūrā pie Ziemassvētku tirdziņa. Saskaņā ar jaunāko informāciju, bojā gājuši divi, bet ievainoti 14 cilvēki. Nav informācijas, ka apšaudē pie Strasbūras Ziemassvētku tirdziņa būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie, Latvijas Radio apstiprināja Latvijas Ārlietu ministrija.

ĪSUMĀ:

  • Saskaņā ar jaunāko informāciju apšaudē 2 bojāgājušie, 14 ievainotie.
  • Tiek uzskatīts, ka uzbrucējs ticis ievainots.
  • Viņam esot izdevies aizbēgt ar taksometru.
  • Nav izslēgts, ka uzbrucējs pametis valsti.
  • Strasbūras Ziemassvētku tirdziņš trešdien ir slēgts.
  • Francijā pastiprināti drošības pasākumi.

  

Ārlietu ministrijas pārstāve Vita Dobele aicināja ceļotājus būt piesardzīgiem, īpaši vietās, kur uzturas liels cilvēku skaits.

Tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, var būt paaugstināts drošības līmenis, tāpēc ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem, modriem, ievērot vietējo varas iestāžu norādes, atgādināja Dobele.

Viņa piebilda, ka ministrija stingri iesaka ceļotājiem iegādāties apdrošināšanas polisi, reģistrēties konsulārajā dienestā un ielādēt telefonā Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot līdzi jaunumiem ministrijas mājaslapā un kontos sociālajos tīklos.

Uzbrucējs jau iepriekš bija policijas redzeslokā, taču pēc apšaudes viņam izdevies aizbēgt. Izvērsta plaša meklēšanas operācija, paaugstināts trauksmes līmenis. Uzbrukuma motīvs pagaidām nav skaidrs.  

Apšaude Strasbūras centrā izcēlās otrdien vakarā ap pulksten astoņiem pie Ziemassvētku tirdziņa, kas ir viens no pazīstamākajiem Francijā un tūristu iecienīts.

Saskaņā ar varasiestāžu jaunāko informāciju nogalināti divi cilvēki un vēl 14 ievainoti. Iepriekš tika ziņots par trim bojāgājušajiem un 12 ievainotajiem.

Uzbrucējs iesaistījās apšaudē ar policistu patruļu. Saskaņā ar Francijas mediju ziņoto tiek uzskatīts, ka viņš ticis ievainots.

Uzbrucējam esot izdevies aizbēgt ar taksometru uz Strasbūras Neudorfas rajonu, kur, kā tiek uzskatīts, viņš dzīvoja. Vietējos aicināja palikt mājās.

Strasbūra atrodas pie robežas ar Vāciju, ar kuru savienota ar tiltu pāri Reinas upei. Arī uz robežas pastiprinātas kontroles. Francijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Lorāns Nunjess trešdienas rītā intervijā radiostacijai "France-Inter" neizslēdza, ka uzbrucējs aizbēdzis no valsts.

Uzbrucējs ir afrikāņu izcelsmes Strasbūrā dzimušais 29 gadus vecais Šerifs Šekats.. Bijis zināms drošības iestādēm, tiesāts gan Francijā, gan Vācijā par noziegumiem, kas nav saistīti ar terorismu. Otrdienas rītā policija meklējusi Šekatu saistībā ar kādu noziegumu, taču mājās nav sastapusi. Pārmeklējot dzīvokli, atrasta granāta, šautene, četri naži un munīcija.

„Terorisma motīvs patlaban vēl nav noteikts. Mums jābūt ļoti piesardzīgiem, runājot par notikušo uzbrukumu. Uzbrucējs līdz šim nebija zināms par noziegumiem, kas būtu saistīti ar terorismu. Laikā, kad viņš atradās cietumā, tika konstatēta reliģiskās prakses radikalizācija, un tādēļ viņš tika uzraudzīts,” pastāstīja Nunjess.

Tikmēr iedzīvotājus notikušais nepārsteidz. " Mēs zinājām, ka var notikt kas tāds, jo decembrī šī ir visvairāk apdraudētā iela visā Francijā. Mums jau bija tāda nojauta. Drošības līmenis nekad nebūs gana augsts, lai atvairītu trakas personas uzbrukumu. Tas ir pilnīgi nenovēršami. Ko tur var darīt... " teica Strasbūras iedzīvotāji Žilija un Žoržs.

Šonedēļ Strasbūrā uz plenārsēdi pulcējas Eiropas Parlaments, kas, līdzīgi kā citas ēkas, piemēram, sporta stadions, pēc uzbrukuma tika slēgts. Pēc uzbrukuma durvis slēdza arī daudzas kafejnīcas un restorāni, klientiem nācās palikt iekštelpās. Strasbūrā šajās dienās notiek kārtējā Eiroparlamenta plenārsesija, pilsētā ieradušies 750 deputāti, personāls un daudzi mediju pārstāvji. Eiroparlamentā šodien noturēts klusuma brīdis, taču nolemts darbu turpināt.

Strasbūras Ziemassvētku tirdziņš trešdien ir slēgts, karogi pilsētā nolaisti pusmastā, bet visos Francijas Ziemassvētku tirdziņos pastiprināti drošības pasākumi. Uzbrukumu piedzīvojušais tirdziņš Strasbūras centrā ir viens no senākajiem Francijā un ik gadu to apmeklē miljoniem tūristu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti