Rīta Panorāma

Intervija ar «Pārtikas bankas» vadītāju Agitu Kraukli

Rīta Panorāma

Vācijā “paaugstina” daudzdzīvokļu namus

Francijā notiesā Nicas teroristu līdzinātājus

Francijā tiesa piespriež cietumsodus 2016. gada Nicas terorakta līdzzinātājiem

Tiesa Francijas galvaspilsētā Parīzē piespriedusi dažāda ilguma cietumsodus astoņiem 2016. gada Nicas terorakta līdzinātājiem.  

2016. gada 14. jūlijā uzbrukumā Angļu promenādē Nicā tika nogalināti kopumā 86 cilvēki. 

Diviem apsūdzētajam par piederību teroristiskai organizācijai un citiem likumpārkāpumiem tika piespriests 18 gadu cietumsods. Viņi zināja par terorista radikālajiem uzskatiem un plāniem un palīdzēja uzbrucējam noīrēt kravas automašīnu un iegūt ieročus.  

Cits apsūdzētais atzinās, ka pārdevis  pistoli, ko uzbrucējs izmantoja apšaudē ar policistiem, un saņēma 12 gadu cietumsodu. 

Vēl pieciem apsūdzētajiem piespriests no diviem līdz astoņiem gadiem ieslodzījumā. 

Upuru radinieki un notikušā aculiecinieki pauda prieku par piespriesto bargo sodu. Savukārt noziedznieku advokāti sola pārsūdzēt lēmumu, jo lietā esot pelēkas zonas, un cilvēkus nedrīkst notiesāt par skaidri nepierādītām darbībām.   

Uzbrukumu Nicā 2016. gadā sarīkoja tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis Muhameds Bulels. Viņš ar kravas automašīnu iebrauca pūlī, kas vēroja svētku uguņošanu, un vēlāk tika nogalināts apšaudē ar policistiem. Atbildību par teroraktu dažas dienas pēc tā uzņēmās džihādistu grupējums "Islāma valsts", kas tomēr nesniedza pierādījumus par Bulela tiešiem kontaktiem ar šo grupējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti