Francijā tālbraucēji protestē pret «Kalē džungļiem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francijas lauksaimnieki un tālbraucēji sarīkojuši protesta akciju, lai pieprasītu likvidēt migrantu saslietās apmetnes Lamanša piekrastes pilsētā Kalē. Uz galvenajiem ceļiem, kas Kalē savieno ar Lamanša tuneli un Lielbritāniju, izvestas smagās automašīnas un traktortehnika, lai bloķētu satiksmi.

Nometnēs jeb tā sauktajos Kalē džungļos apmetušies migranti cenšas no Francijas nokļūt Lielbritānijā, mēģinot noslēpties kravas automašīnu kravās un bieži vien sabojā pārvadātās preces. Migranti arī paši veido ceļu blokādes, mēģinot palēnināt kravas automašīnu plūsmu.

Pēc neoficiālām aplēsēm Kalē džungļos pašreiz dzīvo no septiņiem līdz pat desmit tūkstošiem cilvēku, galvenokārt nāk no Ziemeļāfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Viņu vienīgais sapnis ir nokļūt pāri Lamanša šaurumam Lielbritānijā. Daudziem tur dzīvo radinieki un viņi tic, ka tikai Apvienotajā Karalistē viņi varēs sev nodrošināt labu dzīvi, viņi arī  uzskata, ka tur ir mazāks deportēšanas risks, saprotamāka valoda un labākas ekonomiskās iespējas.

Francijas varasiestādes vairākkārt centušās "Kalē džungļus" slēgt, tomēr tas pagaidām nav izdevies.  Pēdējais mēģinājums ir bijis vien februārī.  

Protestu laikā gara rinda ar ļoti lēni braucošām kravas automašīnām un traktoriem, kā arī cilvēku ķēde gar ceļu faktiski ir bloķējusi jebkādu transporta kustību uz šosejas, kas ved uz Kalē.   

Šoferi apgalvo, ka viņi ir piedzīvojuši arī uzbrukumus no organizētām cilvēku kontrabandistu grupām. Regulāri tiek bojātas gan automašīnas, gan to transportētās kravas.

Līdz ar to pārvadātāji vēlas, lai Francijas valdība nosaka nelegālās nometnes slēgšanas datumu. Viņi sola turpināt protestus, kamēr sadzirdēs skaidru atbildi.

Akcijai ir pievienojusies arī Kalē domes priekšsēdētāja Nataša Bušāra. Viņa uzsver, ka situācija kļūst pilnīgi neizturama un vietējie iedzīvotāji vairs nevar ar to samierināties.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs sola slēgt tā dēvētos Kalē džungļus  īpašās operācijas laikā, tomēr atsakās nosaukt konkrētu datumu. 

 Nevalstiskās organizācijas, kas palīdz tur dzīvojošajiem cilvēkiem, saka, ka “džungļu” nolīdzināšana līdz ar zemi tikai pasliktinās situāciju. Tur mītošajiem cilvēkiem būs jāatrod citas mājvietas. Turklāt arī viņu vēlme doties uz Apvienoto Karalisti, visticamāk, nemazināsies. 

Vietējās varas iestādes arī uzsver, ka ir nepieciešama ciešāka sadarbība ar Lielbritānijas varas iestādēm. Bez viņu iesaistes pašreizējās problēmas būs grūti atrisināt.

Jau ziņots, ka Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs pagājušajā nedēļā paziņoja, ka valsts varas iestādes grasās pakāpeniski likvidēt Kalē pilsētā esošo migrantu nometni. Kaznēvs solījis, ka "Džungļu" iemītniekiem tiks rasta pajumte citviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti