Francijā Sociālistu partija izvēlēsies prezidenta amata kandidātu

Francijā svētdien, 29.anvārī, norisināsies valdošās Sociālistu partijas priekšvēlēšanas, kurās tiks izvēlēts partijas kandidāts šogad gaidāmajām valsts prezidenta vēlēšanām. Par kreisi noskaņotā politiskā spēka nomināciju cīnās bijušais premjerministrs Manuels Valls un mazpazīstamais bijušais izglītības ministrs Benuā Hamons. 

Pirms nedēļas notikušajā priekšvēlēšanu pirmajā kārtā uzvaru negaidīti izcīnīja 49 gadus vecais Benuā Hamons, iegūstot vairāk nekā 36% balsu un apsteidzot bijušo premjeru Manuelu Vallsu, par kuru balsoja 31% Sociālistu partijas atbalstītāju.

Kā norāda eksperti, Hamona uzvara liecina par to, ka vēlētāji nav apmierināti ar pašreizējā prezidenta Fransuā Olanda īstenoto politiku, jo Hamons 2014. gadā pameta valdību, asi kritizējot pašreizējā prezidenta ekonomisko un sociālo politiku, raksturojot tās par pārāk liberālām.

Pirms nedēļas, uzzinot par savu uzvaru pirmajā balsošanas kārtā, Hamons norādīja, ka Francijai ir nepieciešams atteikties no vecās politikas un vecajiem risinājumiem, kuri nedarbojas.

Tiek uzskatīts, ka salīdzinoši mazpazīstamais politiķis iedzīvotāju simpātijas ir izpelnījies ar ierosinājumu ieviest universālos pamatienākumus, kas katram 18 gadus sasniegušam francūzim ik mēnesi nozīmētu 750 eiro garantētu samaksu.

Manuels Valls ir paziņojis, ka izvēle starp viņu un Hamonu ir skaidra – bijušais premjers uzskata, ka tikai viņam ir reālas iespējams uzvarēt, bet balsošana par Hamonu nozīmētu solījumus, kurus nav iespējams pildīt un finansēt.

Jau ziņots, ka aptaujas liecina, ka Francijas prezidenta vēlēšanās galvenā cīņa par uzvaru būs starp konservatīvo kandidātu Fransuā Fijonu, galēji labējās Nacionālās frontes līderi Marinu Lepēnu un bijušo ekonomikas ministru sociālistu valdībā Emanuelu Makronu, kurš startē kā neatkarīgais kandidāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti