Rīta Panorāma

Edvards Strazdiņš zina kā ir tad, kad naudas nav!

Rīta Panorāma

Laika ziņas 07.09

Francijā sāk tiesāt Nicas terorista līdzdalībniekus

Francijā sāk tiesāt Nicas terorista līdzdalībniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Francijas galvaspilsētā Parīzē sācies tiesas process pret personām, kas bija saistītas ar Nicas teroristu. Tunisijas izcelsmes Francijas pilsonis Muhameds Bulels 2016. gada 14. jūlijā Angļu promenādē ar kravas automašīnu nogalināja 86 cilvēkus. 

Francijas starptautiskā radio interneta vietne informē, ka uz apsūdzēto sola atrodas septiņas personas, kuras palīdzēja sagatavot terora aktu, bet astotais līdzdalībnieks, iespējams, uzturas Tunisijā. Pašu Bulelu policisti nošāva.

Sešus gadus ilgās izmeklēšanas laikā prokurori secināja, ka terorists rīkojās viens un nebija saistīts ar grupējumu "Islāma valsts". Nav arī pierādīts, ka apsūdzētie zināja par terorista plāniem uzbrukt cilvēku pūlim Nicā. Tomēr līdzdalībnieki nevarēja nezināt par Bulela radikālajiem uzskatiem, palīdzēja sagādāt viņam kravas automašīnu un ieročus, kā arī sniedza cita veida atbalstu.

Apsūdzētajiem draud no pieciem gadiem cietumā līdz mūža ieslodzījumam. Process ilgs divarpus mēnešus zālē, kas tika īpaši projektēta 2015. gada 13. novembra uzbrucēju tiesāšanai. Savukārt Nicā procesam kongresu namā tiešraidē varēs sekot apmēram 500 uzbrukuma upuru radinieki, cietušie un aculiecinieki.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti