Francijā sāk sodīt par koronavīrusa ierobežošanas noteikumu pārkāpumiem

Francijas policija par koronavīrusa ierobežošanas noteikumu pārkāpumiem piespriedusi naudassodus vairāk nekā 4 000 cilvēku. Vienlaikus valdība sagatavojusi likumu, kas epidēmijas laikā tai dod lielākas pilnvaras ierobežot personu tiesības un brīvības.

Iekšlietu ministrs Kristofs Kastanē informēja, ka sākotnēji pārkāpējiem piemērots 35 eiro sods, pēc dienas tas palielināts līdz 135 eiro, bet no šodienas tā apjoms var sasniegt 375 eiro. Amatpersona sodu nodēvēja par faktoru, kas attur cilvēkus no pārkāpumiem.

Tikmēr mediji atgādina, ka valstī kopš otrdienas cilvēkiem atļauts pamest mājas vienīgi, lai dotos uz darbu, uz veikalu pēc pārtikas vai citu svarīgu iemeslu dēļ. Bet vienatnē ir atļautas arī sportiskās un veselības veicināšanas aktivitātes.

Starptautiskā Francijas radio interneta vietnē arī norādīts, ka jau šodien un rīt parlaments balsos par ārkārtējā sanitārā stāvokļa ieviešanu valstī. Likums paredz legalizēt jau pieņemtos lēmumus un ļauj valdībai bez deputātu piekrišanas pilnībā ierobežot cilvēku pārvietošanos un pieprasīt no iedzīvotājiem visus nepieciešamos resursus epidēmijas apkarošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti