Francijā protesti skāruši 100 skolas

Valdības piekāpšanās un papildu degvielas nodokļu atcelšana nav mazinājusi Francijas iedzīvotāju neapmierinātību ar prezidentu Emanuelu Makronu un viņa politiku. Viņi gatavojas plašām demonstrācijām sestdien, un daudzviet protestiem pievienojušies arī skolēni.  

Vietējie mediji ziņoja, ka protesti skāruši gandrīz 100 skolas Parīzē un tās apkārtnē.

Skolēni piedalās demonstrācijās un rīko arī skolu blokādes. Ceturtdien, 6. decembrī, pie kādas skolas netālu no Parīzes pēc vandālisma gadījumiem aizturēti 140 cilvēki, visticamāk, skolēni.

Gatavojoties sestdienas demonstrācijām, varas iestādes aicinājušas visus veikalus un restorānus Elizejas laukos nedēļas nogalē nestrādāt.

Ir atceltas Francijas futbola augstākās līgas spēles, nestrādās muzeji un operas, un slēgts būs arī Eifeļa tornis.

KONTEKSTS:

Neraugoties uz jaunāko valdības soli un degvielas nodokļu celšanas apturēšanu, analītiķi neuzskata, ka tas varētu apturēt ceļu blokādes un nedēļas nogalē plānotās demonstrācijas. No protestiem pret degvielas cenām tie pārvērtās masveida neapmierinātībā ar valdības darbu un veicināja ievērojamu prezidenta Emanuela Makrona reitinga kritumu. Nedēļas nogalē Francijā piedzīvoti postošākie nemieri vairāku gadu garumā. Parīzē tika demolētas ēkas un pieminekļi, aizdedzināti desmitiem auto. Tika ievainoti vairāk nekā simt cilvēki, un vairāk nekā 400 nonāca aiz restēm.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti