Francijā plūdu dēļ evakuē pusotru tūkstoti cilvēku

Spēcīga lietus dēļ Francijas dienvidu daļā sākušies plaši plūdi. No dabas stihijas apdraudētajiem reģioniem evakuēti vairāk nekā 1600 cilvēki.

Francijas varas iestādes ziņo, ka vissmagākā situācija izveidojusies Gāras departamentā, kur pārplūdušas Sēzas un Ardešas upes. Reģionā atrodas daudzi tūristu iecienīti kempingi, un tos bija spiesti pamest vairāki simti tūristu – galvenokārt Vācijas pilsoņi. 

Vietējie mediji ziņo, ka bez vēsts pazudis kāds 40 gadus vecs vīrietis, bet vairāki cietušie nogādāti vietējās slimnīcās. Četri vācu bērni nogādāti slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu. Vēl seši bērni guvuši ievainojumus.  Mediji arī ziņo par bezvēsts pazudušu 70 gadus vecu vācieti, kurš kempingā pieskaitīja bērnus. Tiek pieļauts, ka viņu aizskalojusi dubļu straume. Viņa auto vēlāk atrasts sadragāts pie upes.

Glābšanas darbos tiek izmantoti helikopteri un iesaistīti vairāk nekā 400 ugunsdzēsēji un žandarmi.

Vētru dēļ valsts dienvidrietumos elektroenerģijas padeve pārtraukta apmēram 17 tūkstošiem māju, un pagaidām nav skaidrs, kad postījumus izdosies novērst. Varas iestādes aicina cilvēkus būt uzmanīgiem un brīdina, ka plūdi varētu ieilgt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti