Francijā piemin sabiedroto izcelšanās Normandijā 75. gadskārtu

Pasaulē šodien piemin 75. gadskārtu kopš sabiedroto izcelšanās Normandijā, ko pazīst ar nosaukumu “D-diena”. Pēc vakar notikušajām svinībām Lielbritānijā vairāku rietumvalstu vadītāji šodien devās uz Franciju.

75. gadskārta kopš sabiedroto izcelšanās Normandijā kļuvusi par simbolisku vienotības apliecinājumu laikā, kad starp Eiropu un ASV valda zināma spriedze. Piemiņas pasākumā Normandijas piekrastē ASV un Francijas prezidenti apliecināja cieņu aptuveni 60 veterāniem, kuri bija ieradušies uz ceremoniju, un ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka kaujas karstumā dzimusī saikne starp Savienotajām Valstīm un tās sabiedrotajiem ir nesaraujama.

Savukārt Francijas prezidents Emanuels Makrons pauda pateicību par ASV iesaistīšanos un uzsvēra pasaules alianses nozīmi mūsdienās, kā piemēru minot tādas organizācijas kā ANO, NATO un Eiropas Savienību. Arī jaunieceltais NATO Eiropas spēku pavēlnieks ģenerālis Tods Volterss 1944. gada notikumus pielīdzināja pašreizējai situācijai.

"Tas, kas notika pirms 75 gadiem, bija viens no lielākajiem jebkad redzētajiem vienotības demonstrējumiem. Ģenerālis Eizenhauers saveda kopā pilnīgi atšķirīgas grupas un atrada veidu, kā saglabāt cilvēku vienotību un koncentrēšanos uz misiju. Visas šīs īpašības var attiecināt uz to, ko mēs šodien darām NATO," norādīja Volterss.

Otrā pasaules kara laikā, 1944. gadā, ap 160 tūkstošiem britu, ASV, Francijas un citu sabiedroto spēku ieradās Francijas rietumos – Normandijā, ko tolaik bija okupējusi Vācija. Ar šo operāciju tika sākts iebrukums Vācijas okupētajā Rietumeiropas daļā, un tas veicināja sabiedroto uzvaru Otrajā pasaules karā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti