Francijā pāris dienas pirms «Kalē džungļu» slēgšanas izcēlušās sadursmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francijas varas iestādes gatavojas bēgļu nometnes nojaukšanai ostas pilsētā Kalē. Sestdien, 22.oktobrī, un svētdien, 23.oktobrī, policijai bija jāiesaistās sadursmēs ar nelegālās apmetnes iemītniekiem, kuri protestē pret informācijas trūkumu par savu nākotni.

Bažas par nometnes iemītnieku, īpaši bērnu nākotni, paudušas arī Francijas un Lielbritānijas labdarības un palīdzības organizācijas. Tikmēr Lielbritānijā ieradusies jau otrā grupa ar migrantu bērniem, kuri bēgļu gaitās devušies bez pavadoņiem.

Nav datu par iemītniekiem

Par to, ka Francijas valdība gatavojas slēgt bēdīgi slaveno nelegālo migrantu nometni Kalē ostas tuvumā, kļuva zināms šīs nedēļas vidū. Amatpersonas bija paziņojušas, ka nometnes demontāža sāksies pirmdienas rītā un pašlaik tur dzīvojošajām personām tiks dota iespēja pārcelties uz kādu citu bēgļu izvietošanas centru Francijas teritorijā.

Nevienam nav skaidru datu par to, cik tieši cilvēku pašlaik dzīvo tā dēvētajos “Kalē džungļos”, taču iepriekš šeit patvērumu bija raduši līdz pat 10 000 cilvēku, kuri mēģināja nelikumīgi nokļūt Lielbritānijā.

Pēdējā laikā apmetnes iemītnieku skaits gan ir mazinājies, un pašlaik šeit varētu dzīvot aptuveni 5000 cilvēku.

Iesaistās sadursmēs ar policiju

Sestdien un svētdien vietējās amatpersonas apmeklēja nometni, lai informētu tās iemītniekus par plānoto nometnes slēgšanu. Daudzi no iemītniekiem pauduši neapmierinātību ar valdības plāniem, gan sesdien vakarā, gan svētdien iesaistoties sadursmēs ar vietējo policiju. Protestētāji galvenokārt iebilst pret informācijas trūkumu.

Tiek ziņots, ka drošības sargu virzienā mestas pudeles un akmeņi, uz ko policija atbildējusi ar asaru gāzi.

Migrantu tiesību aizstāvības organizācijas pieļauj, ka aptuveni 2000 no "Kalē džungļu" iemītniekiem varētu atteikties doties uz centriem citos valsts reģionos, jo tas viņus attālinātu no sapņa un mērķa nokļūt Lielbritānijā. Varas iestādes ir paziņojušas, ka tās nevēlas pielietot spēku, taču gadījumā, ja migranti atteiksies nometni pamest, būs nepieciešams iejaukties.

Palīdzības organizācijas nemierā

Tikmēr Francijas un britu labdarības un palīdzības organizācijas ir sūdzējušās par informācijas trūkumu par pirmdien, 24.oktobrī, gaidāmo "Kalē džungļu" slēgšanu.

Vēstulē Francijas iekšlietu ministram Bernāram Kazanēvam vislielākās bažas izteiktas par nepavadītu mazgadīgo personu un neaizsargāto pieaugušo drošību un labklājību. Vēstules autori, kuru vidū ir tādas nevalstiskās organizācijas kā "Glābiet bērnus", Bēgļu padome un Apvienotās Karalistes Starptautiskā glābšanas komiteja, uzsver - ar pašlaik atvēlētajiem resursiem pašu neaizsargātāko personu drošības garantēšana faktiski nav iespējama.

Slikti organizēta nometnes likvidācija jau tā apdraudētos cilvēkus pakļautu vēl sliktākai situācijai.

Lielbritānijā nonāk vēl 70 bērni

Svētdien Lielbritānijā no Kalē bēgļu apmetnes ieradusies pirmā bērnu grupa. Starp 70 Londonā nonākušajiem bērniem ir gan zēni, gan meitenes, kuriem nav nekādu radniecisku saišu Lielbritānijā – šādu personu nogādāšana valstī kļuva iespējama pēc likumdošanā veiktajām izmaiņām.

Nedēļas sākumā šeit ieradās arī 40 bērni, kuriem radinieki jau dzīvo Lielbritānijā – šādu bērnu pārvietošanu paredz Dublinas konvencija.

Brīvprātīgo organizāciju pārstāvji norāda, ka sarunas ar bērniem notiek ļoti saudzīgi, jo nebūt ne visi bērni vēloties stāstīt par grūtajā bēgļu ceļā pārdzīvoto.

Paši "Kalē džungļu" iemītnieki nav pārliecināti, ka nometne tiks nojaukta. Arī komentētāji un skeptiķi prognozē, ka, likvidējot šo apmetni, jauna var izveidoties pavisam drīz un arī salīdzinoši tuvu Kalē ostai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti