Francijā pagaidām neslēgs vecāko AES

Francijas enerģētikas gigants “Electicite de France” nepakļaujas Vācijas un vides aktīvistu spiedienam un pagaidām neslēgs valstī vecāko atomelektrostaciju. Par lēmumu to nākamgad slēgt uzņēmuma vadība nobalsoja gada sākumā, taču pašlaik lēmuma pildīšanu atliek.

Uzņēmums tagad uzsver, ka darbinās pie Vācijas robežas esošo 40 gadu veco staciju līdz brīdim, kamēr nebūs beigušies darbi pie jaunas paaudzes atomelektrostacijas būvniecības valsts rietumos. Pretējā gadījumā “Electricite de France” cietīšot pārāk lielus zaudējumus.

Šo nostāju atbalsta arī enerģētikas nozari pārstāvošās arodbiedrības, kas vēlas saglabāt pēc iespējas vairāk darbavietu. Vides aktīvisti uzskata, ka novecojusī stacija ir bīstama, un atgādina, ka viens no tās reaktoriem tehnisku iemeslu dēļ jau pērn tika izslēgts.

 Tāpat kā citas valstis, Francija pēc Fukušimas atomelektrostacijas avārijas 2011.gadā veica padziļinātas pārbaudes visās savās atomelektrostacijās un pastiprināja drošības prasības. Tomēr atšķirībā no kaimiņvalsts Vācijas, Francija ilgtermiņā negrasās ievērojami samazināt atomenerģijas īpatsvaru, un valstī kopumā joprojām darbojas 58  atomelektrostacijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti