Francijā nosaukts jaunās valdības sastāvs

Francijā otrdien vēlu vakarā tika paziņots jaunais valdības sastāvs. Uzticības balsojums tai parlamentā varētu notikt septembrī vai oktobrī.

Arī jaunajā valdībā tās vadītāja funkcijas veiks Manuels Valss. Galvenais jaunums ir pārmaiņas Ekonomikas ministrijā. Par šī resora vadītāju kļuvis baņķieris Emanuels Makrons. Līdz šim viņš bija valsts prezidenta  padomnieks ekonomikas jautājumos. Tomēr virkne pazīstamu politiķu ir saglabājuši savus amatus. To vidū ir ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss, arī  aizsardzības un finanšu ministri.

Viens no pārkārtojumu iemesliem varētu būt līdzšinējā ekonomikas ministra kritiskie izteikumi par valsts ekonomikas virzienu. Tās atdzīvināšana sociālistiski noskaņotajam un popularitāti zaudējušajam Francijas prezidentam Fransuā Olandam ir viens no prioritārajiem jautājumiem.

Vēstīts, ka Valss par savu demisiju pavēstīja pirmdien, taču Olands uzreiz lūdza Valsu veidot jaunu valdību. Par valdības demisijas cēloni kļuva nesaskaņas valdībā attiecībā uz turpmāko valsts ekonomikas attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti