Francija izsauc Itālijas vēstnieku saistībā ar Romas agresīvajiem komentāriem

Francija izsaukusi Itālijas vēstnieku par vicepremjera un "Pieczvaigžņu kustības" politiķa Luidži Di Maio komentāru, kurā viņš apsūdzējis Parīzi, ka tā turpina kolonizēt Āfriku, tādējādi veicinot migrāciju uz Eiropu. Avoti Francijas diplomātiskajā dienestā vērsuši uzmanību uz to, ka tā nav pirmā reize, kad Roma ir atļāvusies paust nepieņemamu un agresīvu viedokli.

Francija izsauc Itālijas vēstnieku saistībā ar Romas agresīvajiem komentāriemHardijs Ventnieks

  Itālijas otrā vicepremjera Luidži Di Maio rīcība nav bijusi „ne pieņemama, ne pamatota”, kad viņš paudis šādu apgalvojumu par Franciju, vēsta ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz kādu anonīmu ziņotāju Francijas Eiropas lietu ministrijā. Di Maio paudis arī, ka Eiropas Savienībai vajadzētu ieviest sankcijas pret Franciju un citām bloka valstīm, kuras veicina nabadzību Āfrikā, piespiežot iedzīvotājiem pamest savu zemi. Viņaprāt, afrikāņiem ir jābūt Āfrikā, nevis Vidusjūras dibenā.

  Reaģējot uz Itālijas vēstnieka izsaukšanu, Di Maio noliedzis, ka notikušais būtu uztverams kā „diplomātisks incidents” starp abām valstīm. "Pieczvaigžņu kustības" līderis atkārtoti uzsvēra, ka Francija ir viena no tām valstīm, kura kavē Āfrikas valstu attīstību un veicina bēgļu plūsmu. Di Maio ir pārliecināts, ka vienīgais veids, kādā cīnīties ar migrāciju no Āfrikas - Eiropai izrādīt lielāko drosmi risināt dekolonizācijas jautājumus.

  Saskaņā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas sniegto informāciju, pagājušās nedēļās nogalē ap 100 patvēruma meklētāji uzsāka Vidusjūras šķērsošanu, lai nonāktu Eiropā. Organizācija tagad vērš uzmanību uz to, ka laiva apgāzusies un šie cilvēki ir pazuduši. Jaunākā informācija arī liecina, ka nedēļas nogalē kopumā 400 imigranti centās laivās sasniegt Itāliju. Tās iekšlietu ministrs Mateo Salvīni norādīja, ka krasta apsardze visus uzņemtos cilvēkus nogādāja atpakaļ Lībijā.

  Gan Salvīni, gan Di Maio ieņem ļoti stingru pozīciju imigrācijas jautājumā. Itālija ir slēgusi ostas, vairāk neuzņemot patvēruma meklētājus. Tas novedis arī pie tā, ka lielākā daļa nevalstisko organizāciju migrantu pārvadāšanas operācijas Vidusjūrā ir izbeigušas. Tāpat "Labējās līgas" priekšsēdētājs Salvīni pirms gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām norādījis, ka vēlas mest izaicinājumu ne tikai proeiropeiski noskaņotajam Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, bet arī viņa sadarbības partnerei Vācijas kanclerei Angelai Merkelei.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti