Francija iekārtos jaunu bēgļu nometni Kalē pilsētā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Francijas varas iestādes plāno izveidot lielu patvērumu meklētāju nometni bēgļu krīzes pārņemtajā Kalē pilsētā. Par to paziņoja šīs valsts iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs.

“Pašreizējā patvarīgi izveidotā nometne tiks pārbūvēta un piemērota 1500 bēgļu izmitināšanai. Celtniecības darbi sāksies novembra sākumā, bet jauno centru vadīs nevalstiskā organizācija, kas jau tagad rūpējas par imigrantiem,” informēja Kazenēvs.

Francijas ministrs arī piebilda, ka kārtības nodrošināšanai Kalē pilsētas apkaimē tiks izvietotas papildu policijas vienības. Savukārt kā vienu no būtiskākajiem iemesliem, kas veicina imigrantu pieplūdumu, amatpersona minēja iespēju viegli šķērsot Francijas un Lielbritānijas robežu.

Iekšlietu ministra paziņojums izskan laikā, kad valstī atklātībā nonākušas ziņas par haosu valsts imigrācijas politikā. Francijas Audita tiesa ziņo, ka 96 procenti ieceļotāju, kas nesaņem patvēruma meklētāja statusu, netiek deportēti uz savām mītnes zemēm.

Tie pārceļas uz citām Eiropas valstīm vai arī  pretlikumīgi uzturas Francijā. Savukārt patvērums tiek piešķirts tikai katram ceturtajam imigrantam. 

Ziņots, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas bēgļu lietu aģentūra prognozē - šogad pāri Vidusjūrai Eiropā ieradīsies 700 tūkstoši imigrantu. Nākamajā gadā šis skaitlis varētu būt pat nedaudz lielāks.

Pēdējos mēnešos Eiropā masveidā ieplūst bēgļi, pārsvarā no militāru konfliktu skartiem reģioniem, galvenokārt Sīrijas. Viņi Eiropā ienāk caur Grieķiju vai arī Itāliju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti