Francijā gatavojas lielākiem un vardarbīgākiem «dzelteno vestu» protestiem

Sestdien Francijā atkal gaidāmas tā dēvētās „dzelteno vestu” demonstrācijas – devīto sestdienu pēc kārtas. Kārtības uzturēšanai izvietoti desmitiem tūkstoši drošībnieku. Amatpersonas sagaida, ka šodienas protesti būs lielāki un vardarbīgāki nekā pirms nedēļas, kad visā Francijā ielās izgāja aptuveni 50 000 demonstrantu.  

Kaut pēdējās nedēļās „dzelteno vestu” demonstrācijas kļuva mazskaitlīgākas, Francijas Nacionālās policijas vadītājs Eriks Morvāns prognozēja, ka to apmēri atgriezīsies tādos, kādi tika pieredzēti pirms Ziemassvētku brīvdienām.

Francijā gatavojas lielākiem un vardarbīgākiem “dzelteno vestu” protestiemGints Amoliņš

  Arī Parīzes vadība sagaida, ka sestdien pilsētās ielās izies vairāk nekā trīs ar pusi tūkstoši, kā bija pagājušajā sestdienā.

  Demonstrācijas Parīzē iezīmējušās ar sadursmēm starp policiju un protestētājiem, kā arī vandālismu.

  Uzmanību pievērsuši video notverti kadri no pagājušās sestdienas, kad grupa demonstrantu ar autokrāvēju taranēja un izgāza valdības ministrijas durvis, bet bijušais Francijas čempions boksā ar dūrēm uzbruka diviem policistiem.

  „Dzeltenās vestes” savukārt apsūdz policiju par liesmu uzpūšanu, pārlieku izmantojot asaru gāzi un gumijas lodes.

  Protesti kļuvuši par prezidenta Emanuēla Makrona prezidentūras lielāko politisko krīzi. Tie sākās novembrī kā sacelšanās pret jauniem degvielas nodokļiem, bet pārauguši protestos pret Makrona politiku.

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti