Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils dome joprojām bez priekšsēdētāja

Francija gatavojas plašiem protestiem

Francijā gatavojas jauniem plašiem protestiem

Francijas varas iestādes gatavojas sestdien, 8. decembrī, gaidāmajiem plašiem iedzīvotāju protestiem. Kārtības nodrošināšanai mobilizēti vairāk nekā 89 tūkstoši kārtības sargu.

Francijas premjerministrs Eduārs Filips informēja, ka visvairāk – astoņi tūkstoši – policistu sestdien patrulēs galvaspilsētā Parīzē. Lielākajās valsts pilsētās tiks arī dislocēti 10 žandarmērijas bruņu automobiļi.

Savukārt Parīzes policija aicina slēgt visus veikalus un restorānus Elizejas laukos, bet pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būt gataviem satiksmes traucējumiem. Par nodomu pārtraukt darbu paziņojuši vismaz 10 galvaspilsētas muzeji, un atceltas vairākas operas teātru izrādes un Francijas augstākās futbola līgas spēles.

Amatpersonas uzsver, ka protestos gatavojas piedalīties galēji labējie un kreisie aktīvisti, tāpēc pastāv liels vardarbīgu sadursmju risks.

KONTEKSTS:

Franciju vairākas nedēļas plosījuši plaši “dzelteno vestu” protesti pret degvielas nodokļa paaugstināšanu, kas pārvērtās masveida neapmierinātībā ar valdības darbu un veicināja ievērojamu prezidenta Emanuela Makrona reitinga kritumu. 

Mēģinājumi veidot dialogu izgāzās, un Francijas premjerministrs paziņoja par plāniem līdz vasarai apturēt degvielas nodokļu celšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti