Francijā gatavo likumprojektu par naida runas dzēšanu internetā

Kompānijas "Facebook" vadītājs Marks Cukerbergs ieradies Parīzē, lai tiktos ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un runātu par iespējām ierobežot naida runu internetā.

Francijā gatavo likumprojektu par naida runas dzēšanu internetāRihards Plūme

  Makrons sevi pozicionējis kā vienu no galvenajiem “Facebook” un citu sociālo tīklu gigantu kritiķiem attiecībā uz nekontrolētu dezinformācijas un naida runas izplatību internetā.

  Cukerbergs nesen atzinis, ka viņa platformā ir nepieciešama lielāka pārraudzība un ļāvis franču regulatoriem izvērtēt “Facebook” īstenotos soļus ekstrēmistu satura identificēšanai. 

  Pēc vairāku nedēļu izpētes uzņēmuma birojos Parīzē, Dublinā un Barselonā,

  eksperti piektdien, 10. maijā, paziņoja, ka "Facebook" nedara pietiekami daudz un ir vajadzīgi likumi, ka ļautu valdībai sociālos tīklus sodīt.

  Tuvākajos mēnešos Francijas parlamentā nonāks likumprojekts, kas liktu interneta platformām, piemēram, "Facebook", "Google" un "Twitter", diennakts laikā dzēst naida runu saturošu informāciju.

  Cukerbergs apmeklējis Parīzi laikā, kad pieaug bažas par viltus ziņām un maldinošu reklāmu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

  Bija paredzēts, ka Makrons un Cukerbergs arī runās par Francijas un Jaunzēlandes nesen izziņoto iniciatīvu, lai ierobežotu teroristiska satura izplatību internetā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti