Tikmēr jau ilgāk nekā mēnesi turpinās sabiedriskā transporta sistēmā strādājošo streiks, kas lielā mērā paralizējis satiksmi Parīzē, kā arī ievērojami ierobežojis dzelzceļa darbību visā valstī.
Tajā pašā laikā premjerministrs Eduārs Filips grasās nākt klajā ar kompromisa priekšlikumu, kas sagatavots pēc piektdien notikušajām sarunām ar arodbiedrību pārstāvjiem.
Filips cer vienoties ar tādām mērenāk noskaņotām arodbiedrībās kā CFDT.
Taču CFDT uzstāj, ka valdībai jāatsakās no ieceres paaugstināt pensionēšanās vecumu pilnas pensijas saņemšanai no 62 līdz 64 gadiem.
Filips piektdien uzsvēra, ka joprojām ir apņēmības pilns ieviest universālu pensiju sistēmu, kas aizstātu pašreizējos 42 "īpašos režīmus", ko bauda dažādās nozarēs strādājošie, sākot ar dzelzceļniekiem un enerģētikas sektorā strādājošajiem un beidzot ar advokātiem un Parīzes opernama darbiniekiem.
Šīs atsevišķās sistēmas attiecīgajā nozarē strādājošajiem bieži garantē lielākas pensijas un agrāku pensionēšanos.
Viņš neatkapās arī no sākotnējā reformas īstenošanas grafika, kas paredz attiecīgo likumprojektu valdībā apstiprināt 24.janvārī, iesniegt to parlamentam līdz februāra vidum un to apstiprināt, lai jaunā sistēma stātos spēkā vēl pavasarī.
Saskaņā ar varasiestāžu datiem ceturtdien demonstrācijās pret pensiju sistēmas reformu piedalījās 452 000 cilvēku, taču radikālā arodbiedrība CGT apgalvo, ka protestos visā valstī piedalījušies gandrīz 1,7 miljoni cilvēku.