Francijā durvis ver apģērbu veikali un frizētavas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iedegtas Ziemassvētku gaismiņas, veikali atkal vēruši savas durvis, un pircēji pēc ilgākas pauzes atgriezušies Elizejas laukos. Francijā visas tirdzniecības vietas, kas netirgo pirmās nepieciešamības preces, ilgu laiku bija ciet. Bet tagad, valdībai mīkstinot ierobežojumus, iedzīvotāji steidz iepirkties.  

Durvis atkal vēruši veikali, kas pārdod apģērbus, rotaļlietas un kurpes. Piemēram, Elizejas laukos pircējus uzņēma tādi luksusa zīmolu veikali kā "Cartier", "Dior" un "Louis Vuitton". Ziemassvētkiem tuvojoties, tirgotāji cer kaut nedaudz palielināt ienākumus, ņemot vērā, ka aizvadītais gads bijis ļoti smags.

Arī iedzīvotāji ir priecīgi pēc ilgāka laika apmeklēt dažādus veikalus, vienlaikus ievērojot arī piesardzības pasākumus, visiem ir maskas un jānodrošina distance citam no cita.

“Šo gadu nav iespējams salīdzināt ar iepriekšējo. Ir jauki vienkārši iziet ārā un iepirkties, iegādāties nepieciešamo. Mēs varējām tikai iziet, lai iegādātos pārtiku, bet tagad ar baudu dodos laukā,” atzina Francijas iedzīvotājs Muads Daīds.

“Es iegādājos datoru un telefonu šodien. Varēju to izdarīt attālināti, bet bauda no iepirkšanās klātienē nav salīdzināma ar iepirkšanos internetā,” medijiem atzina Francijas iedzīvotāja Aleksandra Eskjē.

Pandēmijas dēļ Elizejas laukos esošo veikalu zaudējumi mērāmi vairākos miljonos eiro.

Situāciju vēl nopietnāku padara tas, ka vēl pirms pandēmijas Francijas galvaspilsētā noritēja vairāki protesti, kam sekoja dažādas nekārtības, kas galu galā ietekmēja uzņēmējdarbību. Šis gads esot bijis katastrofāls, tā apgalvo uzņēmēji, kas tirgojas Parīzē.

“Tāpat kā citviet, arī mums ir bijuši trīs četri mēneši pilnīgā karantīnā. Bet Elizejas lauki cietuši vairāk nekā citi, jo mēs fokusējamies uz divu veidu pircējiem. Tie ir ārvalstu tūristi, kuri šogad nav ieradušies. Tāpat tie ir šīs pilsētas turīgākie iedzīvotāji, kuri tagad strādā attālināti un neiziet no mājām. Līdz ar to, ja citiem zaudējumi mērāmi 40% – 50%, Elizejas laukos tie ir kādi 70%,” norādīja Elizejas lauku komitejas priekšsēdētājs Žans Noels Reinhards.

Lielveikali, kā arī frizētavas darbību atsāka pagājušās nedēļas nogalē. Tiem ļauts uzņemt ierobežotu skaitu cilvēku, bet pieprasījums īpaši pirmajās dienās bija liels un daudzviet veidojās rindas.

Francijā liela daļa ierobežojumu vēl joprojām ir spēkā. Piemēram, bāri un restorāni paliks slēgti līdz 20. janvārim.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti