Francijā bruņots cilvēks ar islāmistu karogu uzbrūk rūpnīcai

Francijā pilsētā Sankventinā Falavjērā, netālu no Lionas, noticis uzbrukums uzņēmuma "Air Products" sašķidrinātās gāzes rūpnīcai. Uzbrukumā viens cilvēks nogalināts, vēl divi ievainoti, vēsta raidsabiedrība BBC.

Francijas masu mediji ziņo, ka netālu no rūpnīcas teritorijā atrasts līķis ar nocirstu galvu un tam blakus islāmistu karogs. Galva bijusi pienaglota pie rūpnīcas vārtiem. Uz upura galvas bija uzraksti arābu valodā.  Nav precīzi zināms, vai šo līķi terorists bija atvedis līdzi, taču vietējie mediji vēsta, ka nogalinātais neesot rūpnīcas darbinieks.  

Tiek ziņots, ka uzbrucēji ielauzās rūpnīcas teritorijā, kur izmētāja vairākus spridzekļus. Uzsprāga arī viens konteiners ar sašķidrināto gāzi.  

Viens uzbrucējs aizturēts, noskaidrota arī viņa personība.  Francijas iekšlietu ministrs paziņojis, ka aizturētais uzbrucējs bija zināms policijai. Viņu novēroja no 2006. līdz 2008.gadam, jo radās “aizdomas par viņa radikalizēšanos, taču izmeklēšana izbeigta 2008.gadā”.  

Uzbrucējs ir aptuveni 30 gadus vecais trīs bērnu tēvs Jasins Sahi, kuram bijusi saistība ar salafistu kustību.  Viņš tika arestēts, taču atsakās runāt ar policiju.  

Izdevums “Le Figaro” atzīmē, ka uzbrucējam, iespējams, bija līdzzinātājs.  

Saskaņā ar neoficiālo avotu informāciju, uzbrucēji bija divi, viņi iebrauca rūpnīcas teritorijā ar automašīnu, kurai bija piestiprināts karogs ar uzrakstiem arābu valodā. Pēc tam automašīna ietriekusies konteinerā ar gāzi, rezultātā noticis sprādziens.  

Uzbrukums noticis ap pulksten 10 pēc vietējā laika.  

Pretterorisma lietu prokurors paziņojis, ka  sākta izmeklēšana pret “personu grupu”, kas sarīkojusi uzbrukumu rūpnīcai.  

Valdība jau uzdevusi pastiprināt drošības pasākumus Lionas apkārtne. Francijas prezidents Fransuā Olands pametis ES valstu līderu samitu Briselē, lai atgrieztos valstī.  

Prezidents Olands medijiem Briselē atzinis, ka uzbrukums neapšaubāmi ir terora akts, un uzsvēris, ka ir nepieciešama stingra rīcība un atbilde uz šādiem aktiem. 

Eiropas padomes prezidents Donalds Tusks tviterī iztieca līdzjūtību par notikušo. 


Francijas premjerministrs Manuels Valss piektdien paziņoja, ka uzbrukumu rūpnīcai sarīkojuši islāmistu teroristi. 
“Islāmistu terorisms atkal skāris Franciju,” sacīja Valss.  

Valss atzīmēja, ka tas pierāda - ka džihādistu uzbrukumu draudi joprojām ir lieli.

Jau ziņots, ka 7.janvārī žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā Parīzē iebruka divi islāmistiski noskaņoti teroristi un nogalināja 12 cilvēkus. Notikušais izraisīja milzu rezonansi visā pasaulē. 8.janvārī teroristu brāļu Kuaši sabiedrotais Amedī Kulibali nogalināja policisti un vēl kādu cilvēku ievainoja. vēlāk brāļi Kuaši pēc apšaudes ar policiju Damartēnā tika nogalināti.

Savukārt Kulibali tika nošauts Parīzē kādā veikalā, kurš viņš bija sagrābis ķīlniekus un četrus no tiem nogalinājis.

11.janvārī gandrīz divi miljoni cilvēku pārpildīja Republikas laukumu un ielas Parīzē, lai piedalītos nacionālās vienotības gājienā un pieminētu pēdējo dienu teroraktu upurus, protestētu pret ekstrēmismu un iestātos par vārda brīvību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti