Francijā ar protesta akcijām atzīmē «dzelteno vestu» gadadienu

Šajā nedēļas nogalē aprit gads, kopš Francijā aizsākās „dzelteno vestu” protesta kustība. Par godu šai gadadienai sestdien, 16. novembrī, paredzēts sarīkot gandrīz 150  dažādas protesta akcijas.

Lai arī pēdējos mēnešos protestu dalībnieku skaits ir ievērojami samazinājies, organizatori cer, ka šīsdienas akcijas palīdzēs tautu atkal mobilizēt.  

Pagājušā gada 17. novembrī desmitiem tūkstoši cilvēku Francijā izgāja ielās, lai protestētu pret valsts prezidenta Emanuela Makrona ierosināto un pēc tam protestu dēļ atcelto degvielas nodokli.

Francijā ar protesta akcijām atzīmē «dzelteno vestu» gadadienuUģis Lībietis

  Par protestētāju simbolu kļuva dzeltenās vestes, un šīs kustības aktīvisti dažādas akcijas, īpaši galvaspilsētā Parīzē, ir rīkojuši 52 sestdienas pēc kārtas. Prasības ir bijušas ļoti dažādas, sākot ar prezidenta atkāpšanos un beidzot ar izglītības likuma atcelšanu, kā arī protestiem pret policijas vardarbību.

  Pagājušajā ziemā protestu kulminācijas laikā ielās izgāja gandrīz 300 000 cilvēku, bet pēdējo nedēļu laikā to skaits ir samazinājies vien līdz dažiem simtiem.

  Lai mēģinātu no jauna mobilizēt iedzīvotājus, „dzelteno vestu” līderi šajā nedēļas nogalē ir plānojuši sarīkot aptuveni 150 dažādas protesta akcijas. “Dzeltenās vestes” plāno piedalīties arī 5. decembrī gaidāmajā arodbiedrību vispārējā streikā pret prezidenta Makrona pensiju reformu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti