FOTO: Polijā protestē pret tieslietu sistēmas reformu

Vairāki tūkstoši cilvēku Polijas galvaspilsētā Varšavā piedalījās protesta akcijā pret valdības īstenoto tieslietu sistēmas reformu. Demonstranti arī asi iestājās pret valdošo konservatīvo partiju “Likums un taisnīgums” un tās līderiem. 

Policijas pārstāvji informē, ka opozīcijas kustības “Komiteja demokrātijas aizstāvībai” akcijā piedalījās apmēram četrarpus tūkstoši cilvēku, bet tās organizētāji min divreiz lielāku skaitli. Protestētāji turēja rokās Polijas un Eiropas Savienības karogus un skandēja saukli “Mēs aizstāvēsim demokrātiju!”. Viņi par diktatoru arī nodēvēja valdošās partijas līderi Jaroslavu Kačiņski.

Vietējās varas iestādes ziņo, ka pie Polijas Augstākās tiesas ēkas bija pulcējušies vēl apmēram 17 tūkstoši cilvēku, un akcijas dalībnieki ar iedegtām svecītēm iestājās par brīvām tiesām.

Iedzīvotāju neapmierinātību izraisīja Polijas parlamenta augšpalātas – Senāta – balsojums par diviem pretrunīgi vērtētiem likumiem. Tie paredz jaunu tiesnešu un Nacionālās tiesnešu padomes ievēlēšanas kārtību, un opozīcija uzskata, ka likums ierobežo tiesu neatkarību. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti