FOTO: Ņujorkā notiek plaši protesti pret Trampa politiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Ņujorkā notiek plaši protesti pret prezidentu Donaldu Trampu. Iedzīvotāju neapmierinātību rada viņa imigrācijas politika un pasīvā pozīcija saistībā ar Šarlotsvilas uzbrukumu.

ASV medijos nerimst diskusijas par nedēļas nogalē notikušo teroraktu Šarlotsvilā un ASV prezidenta Donalda Trampa reakciju. Tramps paziņojis, ka vardarbībā vainojamas abas puses – gan baltādainie rasisti, gan viņu pretinieki. Tas izsaucis jaunu protestu vilni pret Trampu un kritiku no viņa partijas biedriem.  

Jaunākajā preses konferencē Tramps aizstāvēja savu sākotnējo attieksmi pret teroraktu, kas tika plaši kritizēta, jo viņš nenosodīja baltādainos rasistus.

“Es uzskatu, ka vaina ir abās pusēs. Abās grupās bija gan ļoti slikti, gan labi cilvēki. Vienā grupā bija cilvēki, kas protestēja pret viņiem ļoti svarīgās Roberta Lī statujas noņemšanu. Džordžs Vašingtons bija vergturis. Vai mēs tagad noņemsim viņa statujas? Kā ir ar Tomasu Džefersonu? Es tikai gribu norādīt, ka stāstam ir divas puses,” paziņoja Tramps.

Protestētāji pulcējās pie Trampam piederošās ēkas Ņujorkas pilsētā un godināja Šarlotsvilas uzbrukumā bojā gājušas sievietes piemiņu. Aktīvisti arī norādīja, ka prezidents un viņu atbalstošais Džefs Sešons īsteno pretimigrācijas politiku, kas balstīta balto pārākumā un rasismā.

“Es esmu šeit, jo mana valsts ir ļoti sadalīta. Es vēlos būt vēstures “pareizajā pusē” un pārliecināties, ka pārējā pasaule zina, ka ne visi ASV iedzīvotāji domā kā baltādainie ekstrēmisti un nacisti. Nosauciet viņus par tiem, kas viņi ir. Viņi nav labējie. Viņi ir nacisti un balto pārākuma sludinātāji un nav mūsu valsts balss,” pauda protestētāja Džesika.

Demonstrantu viedokli nespēja mainīt arī Trampa žurnālistiem paustais viedoklis par to, ka vardarbībā vainojamas abas puses: “Jums bija ļoti slikti cilvēki šajā grupā, bet starp jums bija arī ļoti labi cilvēki. Jums bija pārstāvji grupā, kas protestēja pret ļoti nozīmīgās statujas novākšanu un Roberta Lī vārdā nosauktā parka pārdēvēšanu. Atvainojiet, es redzēju tās pašas ainas, ko jūs.”

Trampa teikto atzinīgi novērtēja “Ku Klux Klan” bijušais līderis Deivids Djūks, bet gūzmu kritikas viņš saņēma gan no demokrātiem, gan republikāņiem. Republikāņu senators Džons Makkeins paziņoja, ka nav morālas līdzvērtības starp rasistiem un tiem, kas cīnās pret viņu naidu un neiecietību. Analītiķi uzskata, ka tas varētu izraisīt vēl lielāku šķelšanos starp Trampu un viņa partiju, kuras atbalsts nepieciešams administrācijas ieplānoto reformu virzīšanai.

“Dažreiz Trampa padomnieki spēj viņu pārliecināt pieņemt kritiku, bet realitātē Trampu ir grūti kontrolēt,” sprieda “Associated Press” žurnāliste Džūlija Peisa.

“Trampam ir raksturīgi vienu dienu darīt to, ko grib viņa padomnieki, citreiz pat veselu nedēļu viņš var nelietot “Twitter”, bet galu galā šis ir 71 gadus vecs vīrs, kas tic tam, ko saka. Jautājums ir par to, kas notiks tālāk. Būs reakcija no biznesa līderiem, republikāņiem, demokrātiem. Rudenī gaidāms daudz darba Kongresā. Vai republikāņi viņu turpinās atbalstīt, piemēram, nodokļu reformas un veselības aprūpes balsojumos, vai arī ies citā virzienā, jo sapratīs, ka šis ir par daudz..” norādīja Peisa.

Jau vēstīts, ka noziedznieks sestdien, 12.augustā, ar vieglo automašīnu iebrauca cilvēku pūlī, kuri protestēja pret rasistu aktivitātēm. Uzbrukumā gāja 32 gadus veca sieviete, bet 19 cilvēki guva ievainojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti