FOTO: No Sidnejas līdz Ņujorkai – pasaulē sagaidīts Jaunais gads

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

2023. gads daudzviet pasaulē sagaidīts ar plašām un krāsainām svinībām. Daudzviet šie bija pirmie lielie masu pasākumi pēc vairākiem pandēmijas ierobežojumos pavadītiem gadiem. Daudzas valstis no publiskas svinēšanas un svētku salūtiem atteikušās, izrādot solidaritāti Ukrainai.

No Sidnejas līdz Ņujorkai – pasaulē sagaidīts Jaunais gads
00:00 / 02:25
Lejuplādēt
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc diviem pandēmijas ierobežojumos pavadītiem gadiem 2023. gada sagaidīšana daudzviet pasaulē izvērtusies par pirmo iespēju piedalīties plašākās masu svinībās. Viena no pirmajām lielpilsētām, kas sagaidīja jauno gadu, bija Austrālijas Sidneja, kas ar plašu uguņošanu virs Sidnejas Ostas tilta un Sidnejas operas ēkas centās apstiprināt to, ka tieši šī pilsēta ir uzskatāma par Pasaules Jaunā gada sagaidīšanas galvaspilsētu.

Viena no valstīm, kas joprojām izjūt Covid-19 radītās sekas, ir Ķīna. Šī valsts vien pirms dažiem mēnešiem atcēla daudzus no bargajiem karantīnas ierobežojumiem, bet tagad saskaras ar pārpildītām slimnīcām un strauju saslimstības kāpumu. Pēc ilgajiem noslēgtības mēnešiem milzīgs skaits ķīniešu tūristu dodas ceļojumos uz ārvalstīm, taču no šī gada sākuma arvien vairāk pasaules valstu pastiprina ieceļojušo Ķīnas tūristu pārbaudes. Taču par spīti šai neiepriecinošajai statistikai, ķīnieši piedalījušies dažādos masveida pasākumos, bet Ķīnas prezidents Si Dziņpiņs savā jaungada uzrunā norādījis, ka priekšā visus gaida cerību stars.

Tuvajos Austrumos par vienu no grandiozākajiem pasākumiem jāmin uguņošana pasaules augstākajā ēkā – 830 metrus augstajā "Burj Khalifa" celtnē Dubajā. Iespaidīgajā lāzeršovā cita starpā pausts vēstījums, kas aicina atkal apkampties, tādējādi arī simbolizējot uzvaru pār Covid-19.

Plašās jaunā gada sagaidīšanas svinības atgriezušās arī Eiropas valstu galvaspilsētās un, piemēram, Parīzē tiek lēsts, ka Elizejas laukos uguņošanu noskatījies aptuveni miljons cilvēku, turklāt vietējās varas iestādes aprēķinājušas, ka tūristu skaits ir sasniedzis pirmspandēmijas laiku. Pirmā lielā uguņošana piedzīvota arī Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, kas jauno gadu pirmo reizi sagaida arī ar jaunu karali.

2023. gada sagaidīšana īpaša bijusi arī Horvātijai, kura no šodienas ievieš Eiropas Savienības vienoto valūtu eiro, kā arī kļūst par Šengenas zonas dalībvalsti. Tieši pusnaktī Horvātijas premjerministrs Marko Primoračs un nacionālās bankas vadītājs Boriss Vujčičs no bankomāta izņēma pirmās eiro banknotes, tādējādi atzīmējot valsts kļūšanu par 20. eirozonas dalībvalsti.

Otrpus okeānam tradicionāli vienas no lielākajām svinībām notiek Ņujorkā, kur Taimskvērā jauno gadu sagaidīja simtiem tūkstoši cilvēku. Par spīti lietainajiem laikapstākļiem arī šeit neiztrūka konfeti lietus pār atnācējiem – tā ir tradīcija, kas gandrīz bez izņēmumiem turpinās kopš 1907. gada.

Savukārt Dienvidamerikā vienas no lielākajām svinībām parasti notiek Riodežaneiro Kopakabanas pludmalē, kur uz koncertiem, uguņošanu un citām svinībām bez iepriekšējo gadu ierobežojumiem šoreiz pulcējušies līdz pat diviem miljoniem cilvēku. Turklāt Brazīlijā šīs svinības arī notiek ļoti nozīmīgā laikā – vien dažas stundas pirms jaunā prezidenta Luisa Inasiu Lulas da Silvas inaugurācijas.

Ar nozīmīgu vienošanos gads sagaidīts arī Kolumbijā, kur valdība un pieci lielākie kaujinieku grupējumi ir vienojušies no 1. janvāra līdz pat jūnija beigām izsludināt valstī pamieru.

Daudzviet pasaulē, izrādot solidaritāti ar Ukrainu un paužot neapmierinātību ar Krievijas uzsākto karu, plašākas svinības un svētku uguņošanas bija atceltas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti