Grieķijas policija migrantu izveidoto nometni pie nelielā grieķu ciemata Idomeni, kas atrodas netālu no robežas ar Maķedoniju, sāka evakuēt otrdienas, 24.maija, rītā pēc rītausmas. Nometnē atrodas vismaz 8400 cilvēku.
Varasiestādes ir nobloķējušas rajonu un žurnālistus tajā nelaiž. Operācijā tiek izmantos helikopters un aptuveni 20 policijas vienības, kurās ietilpst ap 400 policistu. Grieķijas valdības pārstāvis Giorgijs Kiricis uzsvēra, ka drošībnieki neizmantos spēku, lai pārvietotu nometnes iemītniekus. Paredzēts, ka process ilgs desmit dienas.
Kiricis apliecināja, ka „pirmās teltis jau ir nojauktas”. Televīzijas pārraidītajos kadros bija redzams, ka no nometnes aizbraukuši jau vismaz četri autobusi ar migrantiem un patvēruma meklētājiem.
Valdības pārstāvis Giorgijs Kiricis iepriekš Grieķijas televīzijā paziņoja, ka tiks pārvietoti visi Idomeni nometnē esošie cilvēki. Viņš norādīja, ka šādu nometni „nevar saglabāt”, piebilstot, ka „tās pastāvēšana ir tikai cilvēku kontrabandistu interesēs”.
Varasiestādes paziņojušas, ka migrantus galvenokārt pārvietos uz jaunizbūvētiem oficiāliem patvēruma meklētāju izmitināšanas centriem pie Grieķijas otrās lielākās pilsētas Salonikiem valsts ziemeļos. Saskaņā ar amatpersonu teikto, oficiālajos patvēruma centros pieejamas aptuveni seši tūkstoši vietu, norādot, ka dzīvošanas apstākļi tur būs daudz labāki.
Idomeni nometnē iestrēga tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju pēc tam, kad Maķedonija iepriekš šogad slēdza savu robežu tiem, kas vēlējās doties tālāk pa Balkānu maršrutu uz tādām Eiropas valstīm kā Vāciju un Zviedriju. Cilvēki šajā nometnē, dzīvojot teltīs, pavadīja ziemu smagos apstākļos lietū un dubļos, viņus atbalstot humānās palīdzības organizācijām.
Iepriekš migrantu grupas arī centušās izlauzties cauri Grieķijas-Maķedonijas robežai, izraisot sadursmes ar robežsargiem un policiju.
Lielākā daļa Idomeni esošo migrantu ir no Sīrijas, Afganistānas un Irākas. Aģentūra AFP norāda, ka starp viņiem ir daudz sieviešu un bērnu, kas vēlas atkal apvienoties ar vīriešu kārtas radiniekiem, kas tālāk devās vieni paši cerībā atrast patvērumu citās Eiropas Savienības valstīs, kur ir labāka situācija nekā finanšu krīzes skartajā Grieķijā.
Migrācijas krīzes karstumā gandrīz miljons migrantu šķērsoja Grieķiju, ierodoties galvenokārt no Turcijas. Pēc martā noslēgtās Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās par neregulāro migrantu atpakaļuzņemšanu no Grieķijas migrācijas plūsma ir strauji samazinājusies. Gada sākumā no Turcijas Grieķijā, šķērsojot Egejas jūru, ieradās gandrīz 70 tūkstoši cilvēku, bet aprīli tie bija vairs tikai aptuveni trīs tūkstoši.