Panorāma

«Progresīvie» vēlēšanu sarakstos pievēršanas dzimumu nevienlīdzībai

Panorāma

Baltijas valstis saņēmušas Vestfālenes miera balvu

Londonā protestē pret D.Trampa vizīti

FOTO: ASV līderi Londonā «sveic» Mazulis Tramps, Gorilla Tramps un nikni demonstranti

ASV prezidentu Donaldu Trampu sagaidīja ne tikai britu līderi, bet arī tūkstošiem demonstrantu, kuri gan, protestējot pret viņa ierašanos, nebija viesmīlīgi. Protestētāju vidū bija dažādu sociālu grupu pārstāvji, kas bija nemierā gan ar Trampa attieksme pret sievietēm un NATO, gan viņa uzvedību.

ASV prezidentu Donaldu Trampu sagaidīja ne tikai britu līderi, bet arī tūkstošiem demonstrantu, kuri gan, protestējot pret viņa ierašanos, nebija viesmīlīgi. Protestētāju vidū bija dažādu sociālu grupu pārstāvji, kas bija nemierā gan ar Trampa attieksme pret sievietēm un NATO, gan viņa uzvedību.

Redzamākā no demonstrantu atrakcijām bija "Mazulis Tramps”. Tas ir ar hēliju pildīts sešus metrus augsts balons, kam diemžēl tika ļauts lidot tikai divas stundas piektdienas, 13. jūlija, rītā, droši nostiprinātam ar virvēm laukumā pie britu parlamenta. Balons izgatavots īpaši protesta akcijai, finansējumu savācot pūļa finansēšanas kampaņā, plānots, ka šis nebūs vienīgais balona lidojums. Oranžais balons attēlo Trampu kā dusmīgu bērnu autiņbiksītēs.

“Viņa izturēšanās norāda, ka viņš uzvedas kā mazs bērns, viņš gražojas, met mantiņas ārā no ratiņiem.

Tas ir tas, ko gribējām ar šo balonu parādīt; šķiet, ka to esam sasnieguši! Cilvēki visā valstī lielākoties neatbalsta Donaldu Trampu un viņa politiku,” stāsta akcijas rīkotājs Daniels Džounss.

Akcijas organizatorus var atpazīt pēc speciālām vestēm ar uzrakstu “Trampa auklīte”.

Cilvēki ieraušies ar speciāli sagatavoties plakātiem, lai paustu savu attieksmi pret Donaldu Trampu. Lielākā daļa protestē arī pret “Brexit”.

“Mēs cilvēkiem dalām uzlīmes pret “Brexit” un pret Donaldu Trampu. Jo abas kustības ir līdzīgas: tas ir izolacionisms, tas ir nacionālisms, un Tramps nepārstāv manas vērtības. Viņš iet pie prostitūtām, viņš iesloga bērnus. Tās nav britu vērtības,” savu līdzdalību akcijā pamato aktīvists Paulo Arigo. “Es esmu katolis. Tās nav katoļu vērtības. Es esmu liberāldemokrāts. Tās nav liberāldemokrātu vērtības.  Viņš šeit nav vēlams. Dialogs ir laba vieta, lai nu viņš brauc pie mums, bet viņš šeit nav gaidīts,” norāda Arigo.

Cits aktīvists – Karls Lūiss – uzsver, ka “Brexit” un Tramps ir savstarpēji saistīti.

“Tramps tagad runā par izstāšanos no NATO. Nezinu, ko cilvēki Latvijā par to domā, bet es viņu vietā uztrauktos,”

klāstīja Lūiss.

Vēl kāds parodē Trampu. Viņš ir tērpies kā Gorilla Tramps un atrodas krātiņā. “Es esmu visvarenākais presidents. Precīzāk sakot, gorillu prezidents Rietumu pasaulē. Iespējams, ir arī citi nezināmi, bet es esmu vienīgais,” stāsta Gorilla Tramps.

Asa ir arī amerikāniete Šantele Pārsone, kas no Vašingtonas pārbaukusi uz dzīvi Lielbritānijā.

“Es atstāju Ameriku, lai tiktu no viņa prom, bet te nu viņš ir! Es tagad dzīvoju un strādāju Londonā, un es noteikti nebalsoju par Donaldu Trampu,” saka Pārsone. “Esmu šokēta par to, ka kāds var tā izturēties pret sievietēm, nevaru piekrist viņa vērtībām un attieksmei. Tādēļ savā brīvdienā esmu te, lai stāvētu plecu pie pleca ar savām māsām, vēlāk piedalīšos sieviešu demonstrācijā, lai viņš redz, ka ne visi piekrīt viņa uzskatiem un attieksmei pret dzīvi,” norāda Pārsone.

Pats ASV prezidents Donalds Tramps jau ir paudis savu attieksmi, sakot, ka Mazuļa Trampa lidojums liekot "sajusties neaicinātam", kas arī ir protestētāju mērķis.

Atmosfēra pa dienu ir pavisam mierīga, un nav arī, par ko strīdēties, jo Trampa atbalstītājus nemana. Vēlāk vakarā pievienosies tie, kuri šobrīd strādā, un tad arī ir gaidāmi lielākie protesti. ir mobilizēti lielākie britu policijas spēki kopš 2011. gada.

Tramps Lielbritānijā ieradies dažu dienu vizītē. Nedēļas nogali gan viņš pavadīs Skotijā, kur viņam pieder īpašums. Piektdien pēc tikšanās ar britu premjeri Terēzu Meju viņš slavināja abu valstu attiecības. Iepriekš gan viņš nebija vairījies kritizēt "Brexit" nostādnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti