Panorāma

Likumā grib nostiprināt LELB statusu

Panorāma

Panorāma

Armēnijā notiek plaši protesti

FOTO: Armēnijā protesti pret ilggadējā prezidenta kļūšanu par premjeru

Vairāki tūkstoši protestētāju pirmdien, 16. aprīlī, Armēnijas galvaspilsētā Erevānā izgāja ielās, lai protestētu pret bijušā Armēnijas prezidenta Serža Sargsjana kļūšanu par premjeru, ziņo AFP.

Protestētāji devās caur pilsētas centru, bloķēja ielas un izkliedza saukļus, kuru vidū bija, piemēram, “Armēnija bez Serža!” un “Seržs ir melis!”. “Mūsu mērķis šobrīd ir bez vardarbības un spēka izmantošanas novērst Serža Sargsjana kļūšanu par valsts līderi trešo reizi,” sacīja opozīcijas līderis Nikols Pašinjans. 

 Notikušas arī sadursmes ar likumsargiem. Traumas guva vairāki desmiti cilvēki, tostarp vismaz 6 policisti un pats opozīcijas līderis Nikols Pašinjans.

63 gadus vecais Sargsjans iepriekšējā nedēļā beidza savu otro un pēdējo pilnvaru termiņu Armēnijas prezidenta amatā. Savukārt pirmdien valdošā Republikas partija un tās sabiedrotie Sargsjanu nominēja premjera amatam. Paredzams, ka otrdien, 17.aprīlī, promaskavisko Sargsjanu ievēlēs premjera amatā.

Pāreja uz parlamentāru valsti tika apstiprināta referendumā 2015. gadā, tolaik Sargsjans apgalvoja, ka uz premjera amatu nekandidēs. 

Protestos daļa no sanākušajiem apsēdās vai nogūlās uz ietvēm un bloķēja ielas, kas atrodas ap parlamenta ēku. Policija cilvēkus mudināja neapdraudēt sabiedrisko kārtību.

Sargsjans valsts prezidenta amatā bija kopš 2008. gada, pavadot tajā divus piecgades termiņus. Jaunais valsts prezidents ir Armens Sarkisjans, kura vara gan ir vājināta līdz ar jauno parlamentāro sistēmu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti