Fon der Leiena uzrunā EP par Covid-19 krīzes pārvarēšanu

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātus. Viņa atskaitīsies par EK paveikto Covid-19 pandēmijas un ekonomiskās krīzes seku novēršanā.   

Leiena savā runā informēs par īstenotajiem un plānotajiem atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzes novēršanai, kā arī citām prioritātēm. Komisija joprojām esot apņēmības pilna īstenot savas pamata iniciatīvas – Eiropas zaļo kursu un digitālo stratēģiju, jo bez tā nav iespējams pārstartēt Eiropas ekonomiku un veidot noturīgāku, ilgtspējīgāku, taisnīgāku un pārticīgāku Eiropu.

Pēc uzrunas arī plānotas EK vadītājas debates ar deputātiem.

KONTEKSTS:

Pēc gandrīz 90 stundu sarunām jūlija beigās Eiropas Savienības (ES) valstu līderi panākuši vienošanos par ES daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas programmu Covid-19 krīzes pārvarēšanai aptuveni 1,8 triljonu eiro apmērā. Tāpat izdevies vienoties par formulējumu, kas sasaista ES fondu naudas izmaksāšanu ar likuma varas ievērošanu valstīs. Vienošanās paredz, ka kopumā Latvijas ekonomikai nākamajos septiņos gados būs pieejami vairāk nekā 10 miljardi eiro.

Tikmēr Pasaules Veselības organizācija (PVO) 14. septembrī brīdinājusi, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. Šajā ziņā tikšot sasniegti jauni vienā diennaktī mirušo rekordi, tiesa, pagaidām nāves gadījumu skaits turoties relatīvi zemā līmenī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti