Filipīnās elektrību taifūna nopostītajos rajonos sola atjaunot līdz Ziemassvētkiem

Filipīnu enerģētikas ministrs Heričo Petilja pirmdien solīja, ka taifūna vissmagāk skartajos reģionos elektrība tiks atjaunota līdz 24.decembrim.

Petilja preses konferencē Palo pilsētā, kas atrodas taifūna smagi skartajā Leites provincē, pauda gatavību atkāpties no amata, ja elektrības padeve līdz Ziemassvētku vakaram netiks atjaunota.

"Ir grūti svinēt Ziemassvētkus bez gaismas," norādīja ministrs.

Viņš atzina, ka uzdevums, kas ietver taifūna "Haiyan" nogāzto ap 160 milzīgu elektropārvades torņu un tūkstošiem elektrības stabu atjaunošanu, ir neiespējama misija.

Vētra, kas ir viena no visu laiku spēcīgākajām, novembra sākumā izpostīja lielu daļu Leites un Samaras salu. Tajā dzīvību zaudējuši vai par bezvēsts pazudušiem tiek uzskatīti vairāk nekā 5000 cilvēku.

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) skatīšanai valdībā iesniegusi rīkojuma projektu, kas paredz sniegt finansiālu atbalstu Filipīnām 30 000 eiro jeb 21 085 latu apmērā.Finansējumu paredzēts ieskaitīt ANO Humanitāro lietu koordinācijas biroja Centrālajā ātrās reaģēšanas fondā (OCHA CERF).

Izdevumus šim mērķim segs no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem."

Ņemot vērā aizvien satraucošākās ziņas no Filipīnām, ikviens Latvijas iedzīvotājs, organizācijas un uzņēmēji aicibāti iesaistīties naudas ziedojumu vākšanas kampaņā palīdzībai 2013.gada 8.novembra taifūnā Haijans cietušajiem Filipīnās.

Visi saziedotie līdzekļi tiks nodoti fonda ADRA birojam Filipīnās, kurš šobrīd realizē pirmās palīdzības projektu (ēdiens vienai nedēļai) divu pašvaldību - Daanbantayan and Medellin – ievainojamākajiem iedzīvotājiem (3 560 mājsaimniecības, kopā 17 800 cilvēki).

Kā ziņo ADRA Filipīnu nodaļa, šobrīd akūtākās vajadzības ir nojumes aizsardzībai no saules tveices un gaidāmā lietus, ēdiens un apgaismojums – sveces, baterijas. Īpaši svarīgi ir nodrošināt ūdens pieejamību, jo lielākā daļa lietus ūdens uzglabāšanas tvertņu ir sabojātas, bet aku ūdeņi saindēšanās riska dēļ nav droši.

"Mēs nevaram palīdzēt visiem, bet varam palīdzēt noteiktam cilvēku skaitam konkrētā reģionā. Ziedojot organizācijai ADRA, kuras birojs darbojas Filipīnās, mums ir pārliecība, ka visa nauda nonāk tur, kur to visvairāk vajag. Uz vietas Filipīnās, ciešā sadarbībā ar citām humanitārās palīdzības organizācijām un vietējās pārvaldes iestādēm, strādā cilvēki-profesionāļi, kas redz cilvēku reālās vajadzības. Katru dienu mēs saņemam jaunākās ziņas par aktuālo situāciju, bildes, rīcības plānu. Pēc palīdzības beigām, Latvijas iedzīvotājiem būs iespējams saņemt atskaites par naudas izlietojumu, kas tiks ievietotas ADRA Latvija mājas lapā www.arda.lv," norāda „ADRA Latvija" vadītājs Konstantīns Rezņikovs.

„ADRA Latvija" ir daļa no starptautiskā ADRA kristīgās labdarības organizācijas tīkla ar birojiem vairāk kā 120 pasaules valstīs, sniedzot palīdzību vairāk kā 12,5 miljoniem cilvēku gadā visā

pasaulē (www.adra.org).

Ziedojumu (1 LVL) tālrunis: 90006187

ADRA Latvija Ziedojumu konts: a/s "Swedbank", LV77HABA0551002308686

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti