Fermeri Eiropā rīko plašas protesta akcijas

Fermeri vairākas Eiropas valstīs sarīkojuši plašas protesta akcijas pret valdību īstenoto lauksaimniecības politiku. Vācijas lauksaimnieku neapmierinātību izraisīja plānotie stingrie ierobežojumi, kuru mērķis ir aizsargāt vidi.

"Mums ir vajadzīga labāka lauksaimniecības politika, lai mēs varētu turpināt savu nodarbošanos. Mēs nevaram vienkārši aizpildīt veidlapas un ievērot jaunus noteikumus. Mums ir arī jāspēj strādāt un izdzīvot," teica fermeris Martins Lakamps.

Saskaņā ar organizatoru aplēsēm demonstrācijā Vācijā piedalījās apmēram 10 000 lauksaimnieku ar pieciem tūkstošiem traktoru. Protestētāji izveidoja apmēram 20 kilometrus garu kolonnu un uz laiku būtiski traucēja satiksmi galvaspilsētā Berlīnē. Vēlāk pie Branderburgas vārtiem tika sarīkota demonstrācija, kuras laikā dalībnieki pieprasīja atcelt plānotos ierobežojumus.

Savukārt Lietuvā tūkstošiem lauksaimnieku ar traktoriem un citu lauksaimniecības tehniku izbrauca pilsētu ielās un uz vietējiem ceļiem. Akcijas mērķis bija pievērst uzmanību situācijai Lietuvas laukos, atteikties no jebkādas nodokļu paaugstināšanas vai citiem lēmumiem, kas palielina ražošanas izmaksas. Lietuvā krītas lauksaimniecības produkcijas iepirkuma cenas, taču tiek izvirzītas aizvien jaunas prasības un tirgus tiekot atvērts lauksaimniecības ražojumu importam no trešajām valstīm.

Trešdien, 27. novembrī, līdzīgas protesta akcijas plānotas Francijā, un fermeri ar 1000 traktoriem gatavojas nobloķēt ceļus galvaspilsētas Parīzes apkaimē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti