Farmācijas kompānijas sākušas izstrādāt vakcīnu pret Zikas vīrusu

Farmācijas kompānijas jau ir sākušas izstrādāt vakcīnu pret strauji uzliesmojušo Zikas vīrusu. Francijas uzņēmums “Sanofi” ziņo, ka ir izstrādāta vakcīna pret tropu drudzi, kas ir Zikas vīrusam līdzīga slimība. Šīs vakcīnās izmantošanu pērn decembrī jau apstiprināja Brazīlija, Meksika un Filipīnas.

Tikmēr Pasaules Veselības organizācija saistībā ar Zikas vīrusa izplatību pirmdien, 1.februārī, izsludināja globālu ārkārtas stāvokli.

Šo gripai līdzīgu slimību pārnēsā moskīti, un to saista ar daudziem mikrocefālijas gadījumiem Latīņamerikā, kur četri tūkstoši mazuļu nesen piedzimuši ar pārmērīgi mazu galvu un smadzenēm. Kaut gan pārliecinošu pierādījumu par vīrusa saistību ar šiem gadījumiem nav, grūtniecēm stingri neiesaka apmeklēt slimības skartos reģionus.

Brazīlijas varas iestādes tikmēr paziņojušas, ka, neraugoties uz Zika vīrusa epidēmiju, šogad augustā Riodežaneiro plānotās olimpiskās spēles netiks atceltas. Tiek uzsvērts, ka epidēmija neradot draudus sportistiem, bet gan tikai grūtniecēm.

Iepriekš par inficēšanās gadījumiem bija ziņots Āfrikā, Āzijā un Klusā okeāna valstīs, bet nesen vīruss ticis diagnosticēts kādam Dānijas tūristam, kurš atgriezies no ceļojuma Latīņamerikā.

Tikmēr Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs(SPKC) norāda, ka Zikas vīruss var nonākt Latvijā, kad mājās atgriežas inficēti ceļotāji. SPKC gan uzsvēra - Latvijā tas nevar izplatīties, jo infekciju izplatošais 'Aedes aegypti' odu paveids nespēj izdzīvot mūsu klimatiskajos apstākļos.

Savukārt Latvijas Ārlietu ministrija ir aicinājusi ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus un iepazīties ar sīkāku informāciju par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem, kas ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā internetā. Viens no pirmajiem noteikumiem ir gan iekštelpās, gan ārpus tām izvairīties no odu kodumiem, it īpaši laikā no saullēkta līdz saulrietam, kad odu aktivitāte ir vislielākā. Īpaši piesardzīgām ir jābūt grūtniecēm un cilvēkiem, kuriem ir novājināta imunitāte vai kuri sirgst ar smagām, hroniskām slimībām, kā arī tiem, kuri ceļo ar maziem bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti