«Facebook» glabājis simtiem miljonu lietotāju tālruņu numurus ar paroli neaizsargātā serverī

Vairāki ASV mediji ziņo, ka sociālais tīkls „Facebook” ar paroli neaizsargātā serverī glabājis vairāk nekā 400 miljonus sociālo tīkla lietotāju telefona numurus. To apstiprinājusi arī pati kompānija, skaidrojot, ka tiks veikta izmeklēšana par to, kurš un kad šādu datubāzi izveidojis.

„Facebook” glabājis simtiem miljonu lietotāju tālruņu numurus ar paroli neaizsargātā serverīRihards Plūme

  Par to, ka vairāk nekā 419 miljoni „Facebook” lietotāju tālruņa numuri tikuši glabāti tiešsaistes serverī, kas nebija aizsargāts ar paroli, ziņoja tehnoloģiju vietne „TechCrunch”. No šiem tālruņa numuriem 133 miljoni bijuši lietotājiem ASV, 18 miljoni - lietotājiem Apvienotajā Karalistē, bet 50 miljoni - lietotājiem Vjetnamā.

  Pēc tam, kad „TechCrunch” sazinājies ar vietnes uzturētāju, datu bāze tikusi noņemta.

  „Facebook” apstiprināja mediju sacīto un paziņoja, ka izmeklē, kad un kurš datu bāzi izveidojis. Uzņēmuma pārstāve arī apgalvoja, ka faktiskais lietotāju skaits, kuru informācija tika atklāta, bija aptuveni 210 miljoni. „Facebook” pārstāve gan neatbildēja uz jautājumiem par to, vai uzņēmums informēs incidentā iesaistītos lietotājus. Šis ir jau kārtējais „caurums” sociālā tīkla privātuma nodrošināšanas politikā, kas skāris kompāniju pēdējo gadu laikā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti