ES varētu piešķirt milzīgas summas Āfrikas valstīm par imigrantu atpakaļpieņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Savienība (ES) apsver iespēju piešķirt milzīgas summas Āfrikas valstīm, lai tās pieņemtu atpakaļ Eiropā nelegāli ieceļojušos imigrantus. Apmaiņā pret to tiek piedāvāti dažādi vīzu režīma atvieglojumi. Šis plāns Lielbritānijā jau nosaukts par neprātīgu, palielinot bažas par to, ka valstī varētu palielināties pret Eiropas Savienību negatīvi noskaņotu iedzīvotāju skaits.

Jau kopš imigrantu plūsmas straujā pieauguma pirmsākumiem Eiropas Savienības vadība aktīvi ir diskutējusi par nepieciešamību cīnīties nevis ar bēgļu krīzes izraisītajām sekām, bet gan ar to cēloņiem. Viens no mērķiem ir koncentrēties uz Sīrijas konflikta politisku risinājumu. Taču vienlaicīgi liela uzmanība tiek pievērsta arī daudzajām Āfrikas valstīm, no kurām, bēgot no dažādiem konfliktiem, uz Eiropu pār Vidusjūru dodas desmitiem tūkstoši cilvēku.

Kā nedēļas nogalē ziņoja britu izdevums „The Daily Telegraph”, Eiropas Savienības līderu vidū arvien aktīvāk tiek runāts par plānu, kā, piedāvājot Āfrikas valstīm ievērojamus finanšu līdzekļus, tām tiktu uzlikts par pienākumu pieņemt atpakaļ tos bēgļus, kuru patvēruma pieprasījums Eiropā tiktu noraidīts. Laikraksta rīcībā nonākušais dokumenta uzmetums paredz, ka tādām valstīm kā Etiopija, Sudāna, Uganda un Kenija īpaši izveidotā trasta fondā tiktu piešķirti 1,8 miljardi eiro, mudinot tās uzņemt atpakaļ aptuveni 800 tūkstošus ieceļotāju.

Vienlaicīgi tiktu strādāts pie legālajiem veidiem, kā veicināt migrāciju un mobilitāti starp Āfrikas un Eiropas valstīm. Plāns paredz, ka Eiropas Savienībā tiktu atviegloti ieceļošanas noteikumi tūkstošiem afrikāņu studentu, kā arī ārstiem un uzņēmējiem. Iniciatīvas autori uzsver, ka ieceļošana Eiropas Savienībā tiktu atļauta tikai tiem profesionāļiem, kuri sniedz ieguldījumu kopējā sabiedrības labā. Jaunā plāna uzmetums arī paredz, ka varētu tikt atviegloti vīzu iegūšanas noteikumi, samazinātas administratīvās izmaksas, kā arī tiktu dota atļauja ieceļotāju ģimenēm pievienoties tiem radiniekiem, kuri jau ir nobāzējušies Eiropā.

Šie paziņojumi izskan tikai dienu pirms Lielbritānijas premjerministrs Deivida Kamerona plānotās uzrunas, kurā viņš solījis iepazīstināt ar Lielbritānijas prasībām par turpmāku sadarbību ar reformētu Eiropas Savienību. Šīs prasības plānots nosūtīt arī Eiropas Savienības vadošajām amatpersonām.

Taču, kā norāda britu prese, Kamerons ir nonācis visai sarežģītā situācijā. Gan britu sabiedrībā, gan politiskajās aprindās Eiropas Savienības ierosinājums bēgļu krīzes risināšanai tiek uzņemts visai skeptiski. Tieši tāpēc Kamerona priekšā ir ļoti nopietna dilemma. No vienas puses, britu premjers varētu šādam plānam uzlikt veto, izsaucot pārējo Eiropas valstu līderu neapmierinātību. No otras puses, Eiropas līderu atbalsts ir nepieciešams, lai gūtu nepieciešamo atbalstu turpmākajai Lielbritānijas un Eiropas Savienības attiecību reformēšanai.

Viena no galvenajām britu prasībām ir kontroles saglabāšana pār legālo imigrāciju un savām robežām Londonas rokās. Kā paziņojis Apvietotās Karalistes neatkarības partijas līderis Naidžels Faražs, Eiropas Savienība pašlaik cenšas apturēt masveidīgo migrāciju, padarot to par legālu, tieši tāpēc šāds plāns ir uzskatāms par pilnīgu neprātu. Arī citi eksperti uzskata, ka tieši migrācijas jautājums un tā risinājums var būt viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai britu sabiedrība arvien aktīvāk sāktu nosliekties par labu Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības.

Sagaidāms, ka jau trešdien, 11.novemnrī, Maltas galvaspilsētā Valletā notiekošajā migrācijas jautājumiem veltītajā samitā Eiropas Savienības līderi diskutēs arī par Eiropas Trasta fonda stabilitātei izveidi, lai risinātu migrācijas iemeslus un Āfrikā pārvietoto personu problēmas. Eiropas Parlamenta lielākās politiskās grupas pirms samita kopīgā vēstulē ir norādījušas, ka jau esošās sadarbības turpināšana un pastiprināšana Āfrikas reģionā ir pats labākais veids, kā cīnīties ar pieaugošo migrācijas problēmu. Vienlaicīgi tiek norādīts, ka Eiropas Savienība vairs nedrīkst pieļaut kļūdas un nedrīkst pieļaut, ka arī Valletas samits kļūst par izgāšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti