ES valstu ministri: Eiropā situācija migrācijas jomā kopš pagājušā gada ir uzlabojusies

Eiropā situācija migrācijas jomā, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir uzlabojusies, tas secināts Eiropas Savienības (ES) tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē.

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska ("Vienotība") padomniece Daiga Holma aģentūrai LETA pastāstīja, ka minētajā sanāksmē galvenās diskusijas notika par aktuāliem izaicinājumiem migrācijas un cīņas ar terorismu jomā.

Diskutējot par aktualitātēm migrācijas jomā, ministri atzina, ka situācija, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir uzlabojusies, taču joprojām paliek saspringta. Līdz ar to būtiski arī turpmāk stiprināt ārējo robežu kontroli, kā arī nodrošināt atbalstu "Frontex" un Eiropas Patvēruma atbalsta biroja kopīgām operācijām, nosūtot uz tām nepieciešamos ekspertus.

Tāpat nozīmīgs izaicinājums ir stiprināt atgriešanas pasākumus, lai nodrošinātu to personu izraidīšanu, kurām nav likumīgu tiesību uzturēties ES.

Sanāksmes laikā tika panākta daļēja vispārējā vienošanās par "Eurodac" priekšlikumu, kā arī apstiprināta apņemšanās aktīvi turpināt darbu pie citiem priekšlikumiem patvēruma jomā, tostarp par efektīvas solidaritātes ietvaru.

Tāpat ministri novērtēja progresu pārvietošanas lēmumu ieviešanā. Darbs patvēruma jomā aktīvi tiks turpināts Maltas prezidentūras laikā.

Cīņas ar terorismu kontekstā ministri uzklausīja Eiropas pretterorisma koordinatora ziņojumu par aktuāliem izaicinājumiem un veicamajiem pasākumiem. Tāpat ministri apsveica interneta foruma laikā iniciēto platformu ar terorismu saistīta satura pieejamības mazināšanai.

Ministri arī tika iepazīstināti ar Beļģijas un Francijas pieredzi seku pārvaldības jomā pēc terorisma aktiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt