Sadaļas Sadaļas

ES valstis sola palīdzību Itālijai migrācijas krīzē

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri apsolījuši sniegt visa veida palīdzību Itālijai saistībā ar migrācijas krīzi.

Blokā prezidējošās Igaunijas pārstāvis pēc sanāksmes galvaspilsētā Tallinā norādīja, ka problēmu nepieciešams risināt kompleksi.

“Igaunija savas prezidentūra laikā cenšas risināt migrācijas problēmu kompleksi, tostarp apturēt viņu plūsmu jau ārpus Eiropas Savienības valstīm, uzlabot robežu kontroli un veicināt patvēruma meklētāju atgriešanos. Man ir prieks, ka mūsu pozīciju guva atbalstu. Mēs atgriezīsimies pie šī jautājuma rudenī ar konkrētiem priekšlikumiem, lai noslēgtu papildu vienošanās,” sacīja Igaunijas iekšlietu ministrs Anderss Anvelts.

Savukārt ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls solīja mobilizēt bloka iekšējos resursus, lai veicinātu migrantu atpakaļnosūtīšanu no Itālijas. Tāpat tiks turpinātas sarunas ar galvenajām bēgļu izcelsmes valstīm, lai noslēgtu konkrētus sadarbības līgumus, kā arī tiks pilnveidota vīzu izsniegšanas politika.

Tomēr pagaidām nav gūts apstiprinājums iepriekš izskanējušai informācijai par konkrētas finanšu palīdzības sniegšanu oficiālajai Romai. 

Vidusjūras migrācijas krīze tika analizēta arī Itālijas, Lībijas un vairāku kaimiņvalstu amatpersonu sanāksmē. Itālijas ārlietu ministrs Andželino Alfano pēc tās paziņoja par palīdzības sniegšanu Ziemeļāfrikas valstīm. 30 miljoni eiro tiks piešķirti Lībijai, lai stiprinātu tās robežapsardzi, novērstu bēgļu ieceļošanu un nokļūšanu Vidusjūras piekrastē.

Ziņots, ka Eiropas Komisija izstrādājusi plānu par palīdzības sniegšanu Itālijai saistībā ar migrācijas krīzi. 

Tikmēr Itālija, Francija un Vācija plāno izstrādāt „uzvedības kodeksu” nevalstiskajām labdarības organizācijām, kuru kuģi Vidusjūrā glābj migrantus. Migrantu un patvēruma meklētāju straumēm pastiprinoties, Roma brīdinājusi, ka situācija ir kritiska, un draudējusi slēgt savas ostas nevalstisko organizāciju kuģiem. Itālija vēlas, lai Vidusjūrā izglābtie migranti tiktu vesti arī uz citu Eiropas valstu ostām.

Itālija ir galvenais nelegālo imigrantu mērķis un tajā tiek nogādātas arī Vidusjūrā izglābtās  personas. Apvienoto Nāciju Organizācija informē, ka šogad tajā jau ieradušies gandrīz 85 000 migrantu. Tikai apmēram 30% no viņiem ir patvēruma  meklētāji, bet pārējie ir tā dēvētie ekonomiskie bēgļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt