Rīta Panorāma

Saimnieces Brigitas Puriņas Ziemassvētku rolklopši

Rīta Panorāma

Francijā varētu ierobežot pret Covid-19 nevakcinēto tiesības

«Pēcbrexit» sarunas vēl joprojām bez rezultātiem

ES un Lielbritānijas sarunas par attiecībām pēc «Brexit» joprojām bez rezultātiem

Tā dēvētās “pēcbreksita” sarunas par Eiropas Savienības un Lielbritānijas nākotnes attiecībām vēl joprojām bez rezultātiem. Abu pušu delegācijām nav izdevies vienoties par vienu no lielākajiem problēmjautājumiem – zvejas tiesībām britu teritoriālajos ūdeņos.   

Eiropas Savienības galvenais sarunu vedējs Mišels Barnjē bloka dalībvalstu vēstniekiem norādījis, ka oficiālā Londona nav piekritusi priekšlikumam sešu gadu laikā nozveju samazināt par ceturto daļu. Strīdi turpinās arī par tā dēvētajām pelaģiskajām zivīm, kas brīvi ceļo pa okeānu.

Vienlaikus gan esot panākts kompromiss par daudziem citiem jautājumiem un delegācija ir gatava turpināt darbu arī pēc jaunā gada.

Barnjē nevarot garantēt, ka būs vienošanās, bet “durvis britiem paliks atvērtas” arī pēc viņu  aiziešanas no vienotā tirgus. 

KONTEKSTS:

Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) ir atsākušas sarunas par jauno tirdzniecības līgumu, kam jāregulē abu attiecības jau no 1. janvāra.  Tikmēr Eiropas Komisija (EK) jau publiskojusi rezerves rīcības plānu gadījumam, ja Eiropas Savienības (ES) un Apvienotās Karalistes sarunas par nākotnes tirdzniecības attiecībām noslēgsies bez vienošanās.  

Lielbritānija 2020. gada 31. janvārī formāli atstāja ES, taču līdz gada beigām spēkā ir pārejas periods, kura laikā uz britiem joprojām attiecas visi ES noteikumi.

ES un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās būtu jānoslēdz līdz 2020. gada beigām. Ja tas neizdosies, tad abas puses sāks tirgoties uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem, kas paredz vērā ņemamas muitas nodevas daudzām precēm un citus tirdzniecības šķēršļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti