Dienas notikumu apskats

ES tiesa piektdien likusi apturēt pensionēšanās reformu Polijā

Dienas notikumu apskats

Daugavpils domes deputātiem grūti atrast kopsaucēju turpmākai sadarbībai

ES un Āzijas samitā atbalsojas arī «Brexit» jautājums

ES un Āzijas samitā atbalsojas arī «Brexit» jautājums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) un Āzijas samitā atbalsojās pēdējo dienu karstākais jautājums „Brexit”, jo Lielbritānija pamazām gatavojas veidot jaunas saiknes ar trešajām valstīm. Tāpat divu dienu laikā skarti vairāki jautājumi, to vidū drošība, ārpolitika, ekonomiskā sadarbība, kontinentu labāka savienojamība, arī jaunākā notikumu attīstība Korejas pussalā.

„Ir svarīgi aiziet no sanāksmes, ka mums visur ir partneri,” tā, noslēdzoties Eiropas Savienības un Āzijas samitam, sacīja Dienvidkorejas ārlietu ministre Kana Kjunha, kura bija viena no dalībniecēm sanāksmē. Korejas pussalas situācija un attiecības ar kaimiņieni Ziemeļkoreju, kas samitā nebija pārstāvēta, bija viens no tikšanās reizes ļoti daudzajiem svarīgākajiem jautājumiem, jo tas skar, pirmkārt, reģiona drošību un cerības, ka Ziemeļkoreja varētu atbrīvoties no kodolieročiem.

Apspriežu zālē, kur pie galda bija 53 valstis un delegācijas, partnerības saglabāšana un stiprināšana bija viens no redzamākajiem akcentiem. Vienlaikus ņemts vērā, cik daudz sarežģītu jautājumu ir gan pašas Āzijas valstu starpā, gan Eiropas Savienībai ar daudzām no tām, piemēram, Ķīnu, ar kuru joprojām ir daudz domstarpību cilvēktiesību un tirdzniecības jomā, vai arī Krieviju, pret kuru Eiropas Savienība ir noteikusi sankcijas.

Tikai ceturtdien tajās pašās telpās noslēdzās Eiropas Savienības valstu pašu samits, kurā viens no centrālajiem punktiem bija „Brexit”. Un arī piektdien Āzijas valstu samita kontekstā Lielbritānijas jautājums joprojām ir aktuāls. Līdz šim ar visām šīm valstīm Apvienotā Karaliste ir sadarbojusies, būdama Eiropas Savienības bloka sastāvā, taču pavisam drīz tā būs jauna situācija un ļoti praktiski jaunu līgumu slēgšana.

Dienvidkorejas ārlietu ministre Kana Kjunha, atbildot uz žurnālistu jautājumu, neslēpa, ka par to jau ir domāts: „Es nevaru runāt vēl par to, kā būtu, ja būtu. Taču mēs esam ārkārtīgi ieinteresēti saglabāt tās izcilās attiecības, kas mums ir bijušas ar Lielbritāniju, tai esot Eiropas Savienības dalībvalstij. Lielbritānija ir mūsu otrais lielākais tirdzniecības partneris no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Jaunajā situācijā tas prasīs daudz darba un daudz, ja tā var sacīt, ārkārtas plānošanas. Taču manas valsts prezidentam jau šodien šajā sakarā bija izcilas sarunas ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju.”

Savukārt Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni atgādināja, ka, iekams Lielbritānija nav aizgājusi no Eiropas Savienības, par šādām sarunām domāt ir lieki.

„Es gribētu atgādināt – kamēr Lielbritānija joprojām ir Eiropas Savienības dalībvalsts, tai nevar būt sarunas par jauniem līgumiem.

Un tas būs jāievēro arī pārejas periodā,” sacīja Mogerīni.

Eiropas Savienības un Āzijas valstu samits notiek reizi divos gados, un 2020. gadā tas ir plānots Kambodžā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti