Bloka veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu traģisko statistiku publiskoja uzrunā Eiropas Parlamenta deputātiem. Amatpersona arī norādīja, ka pēdējie desmit mēneši bijuši grūtāki, nekā iespējams iedomāties.
Veselības aizsardzības organizāciju apkopotie dati liecina, ka Covid-19 Itālijā kopumā prasījis vairāk nekā 83 tūkstošu cilvēku dzīvību. Tai seko Francija un Spānija, kurās kopējais nāves gadījumu skaits pārsniedz 50 tūkstošus. Francijā Itālijā un Spānijā arī apstiprināti visvairāk jaunu inficēšanās gadījumu ar Covid-19.
Tikmēr ASV pēdējā diennaktī apzināti vairāk nekā 170 tūkstoš jauni inficētie, un koronavīruss prasījis gandrīz 3000 cilvēku dzīvību. Situācija valstī ir sarežģīta, un jaunievēlētais prezidents Džo Baidens jau iepriekš publiskoja īpašu plānu cīņai ar pandēmiju.
KONTEKSTS:
Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) 2019. gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.
Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr 2020. gada septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu.